Πείτε τι pellet καίτε και βαθμολογήστε το (1-10)

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #125100 από vag1234

theoilia έγραψε:

mastoras έγραψε:

vag1234 έγραψε: Θεωρώ ότι από την στιγμή που δεν έχει πιστοποίηση ένα πελλετ τα στοιχεία που αναγράφει στην σακούλα τουλάχιστον να είναι απόρροια μίας ανάλυσης από πιστοποιημένο εργαστήριο ή οποία καλό θα ήταν να επαναλαμβάνετε ανα παρτίδα πρώτης ύλης και να είναι αναρτημένη στην ιστοσελίδα του παραγωγού.. :)


"Γιατί Βαγγέλη να το κάνω αυτό ? Αφου το πέλλετ που παράγω προορίζεται για την εγχώρια αγορά, και όχι για εξαγωγή.
Εκανα έναν εργαστηριακό έλεγχο στην αρχή, και συνεχίζω να δουλεύω την πρώτη ύλη που δούλευα πάντα. Το πέλλετ μου είναι τόσο καλό που βρίσκεται μέσα στα πλαίσια των ευρωπαϊκών κανονισμών, για αυτό το γράφω και στην σακούλα.

Τώρα εσύ γιατί μου ζητάς να κάνω συνέχεια εργαστηρικούς ελέγχους, και μάλιστα τα αποτελέσματα να τα δημοσιεύω στην ιστοσελίδα μου κάθε τόσο ?

Πέλλετ φτιάχνω για να το κάψεις στην σόμπα σου...όχι για να το φας. "


....θα μπορούσε να πει ένας παραγωγός.



Γιατί να το κάνει;Για να δείξει ότι σέβεται τον πελάτη του και τα χρήματα που του δίνει.Για αυτό να το κάνει ;)


Και αυτός σημαντικός λόγος!!

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #125101 από dimlyk
Γιατί Βαγγέλη να το κάνω αυτό ? Αφου το πέλλετ που παράγω προορίζεται για την εγχώρια αγορά,
μ αλλα λογια για τα κοροιδα ειδικα αν η τιμη μου ειναι και αναλογη :)

αν και την σωστη απαντηση την εδωσε ο θοδωρης να προσθεσω αλλη μια

γιατι εγω ο κατασκευαστης που σεβομαι τον εαυτο μου και το προιον μου θελω να ξερω τι παραγω
(στην ουσια οι δοκιμες γινονται πριν την παραγωγη σε μερικα δειγματα)
γιατι φιλε μου δημητρακη δεν εχω παντα την ιδια πρωτη υλη ....πευκο με πευκο διαφερει :)

οσο για τα ορια τα ευρωπαικα ,,,,η απαντηση ειναι οτι οι δοκιμες ειναι καμμια 30αρια και δεν ξερω αν τις κανει κανεις ...αρα επισημως δεν δικαιουται να το αναφερει κι αν καποιος τα κανει και το καταφερνει εχει ηδη υποστει το μεγαλο κοστος αρα προσωπικα νομιζω οτι θαναι χαζος να μην κανει και την πιστοποιηση προσδιδοντας προστιθεμενη αξια στο προιον του


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX, scouter

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #125103 από XAALAARAA

DOOM_NX έγραψε: 990 κιλά η παλέτα. Έχω κρατήσει μόνο τις τελικές τιμές. 4 παλέτες ήταν Egger σε διάφανα σακιά και 1 σε Eco Pellets (ήθελα να δω αν είναι όντως ίδια). Τα μεταφορικά είναι για Καρδίτσα.

Ό,τι μπορείς υπολόγισε :P


doom κανε μας μια αναλυση πως ειδες τα παραπανω πελλετ ????

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #125105 από mastoras
Κύριοι θα με σκάσετε :woohoo:

Ψωνίζετε και τρώτε από την λαϊκή ζαρζαβατικά χωρίς ετικέτες και πιστοποιήσεις.

Ψωνίζετε και τρώτε από το ψυγείο των super market χύμα τυριά, ταραμάδες, ελιές, χαλβάδες, κασέρια κτλ, χωρίς πιστοποιήσεις.

Ψωνίζετε και τρώτε από τον χασάπη κότες, χοιρινά, αρνιά, και βοδινό, χωρίς πιστοποιήσεις.

Και επιμένετε και ζητάτε διακαώς πέλλετ προδιαγραφών και πιστοποιημένα για να τα κάψετε στην σόμπας σας.

Εξηγήστε μου αυτή την τρέλα. :(

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #125106 από theoilia

XAALAARAA έγραψε:

DOOM_NX έγραψε: 990 κιλά η παλέτα. Έχω κρατήσει μόνο τις τελικές τιμές. 4 παλέτες ήταν Egger σε διάφανα σακιά και 1 σε Eco Pellets (ήθελα να δω αν είναι όντως ίδια). Τα μεταφορικά είναι για Καρδίτσα.

Ό,τι μπορείς υπολόγισε :P


doom κανε μας μια αναλυση πως ειδες τα παραπανω πελλετ ????


Μας είπε πέρσι

www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...156&Itemid=144#84224

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #125107 από XAALAARAA

theoilia έγραψε:

XAALAARAA έγραψε:

DOOM_NX έγραψε: 990 κιλά η παλέτα. Έχω κρατήσει μόνο τις τελικές τιμές. 4 παλέτες ήταν Egger σε διάφανα σακιά και 1 σε Eco Pellets (ήθελα να δω αν είναι όντως ίδια). Τα μεταφορικά είναι για Καρδίτσα.

Ό,τι μπορείς υπολόγισε :P


doom κανε μας μια αναλυση πως ειδες τα παραπανω πελλετ ????


Μας είπε πέρσι

www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...156&Itemid=144#84224


ναι αλλα μονο για τα διαφανα τσουβαλια να μην ακουσσουμε και για την φετινη παρτιδα και τη διαφορα εχει με το Eco Pellets

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.260 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ