Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177568 από bgpellets
Απαντήθηκε από bgpellets στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Εμασ θα μας πεις που υπαρχουν αυτα τα πελετ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177569 από rofos
Απαντήθηκε από rofos στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Και καλή επιδότηση στο πετρέλαιο να δώσουν η άποψή μου είναι ότι δεν θα πέσουν οι τιμές στα στερεά καύσιμα.Ή τουλάχιστον δεν θα πέσουν τόσο ώστε να γίνει αισθητή η πτώση των τιμών. " Ενας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη".Θα πρέπει οι τιμές να πέσουν και στα τρία πρωταρχικά είδη θέρμανσης, πετρέλαιο- αέριο- ρεύμα. Τι θα γίνει αν πέσει το πετρέλαιο; Νομίζω τίποτα.Αφού η μισή Ελλάδα είναι συνδεδεμένη με το φυσικό αέριο. Και οι περισσότεροι έχουν πετάξει τον λέβητα πετρελαίου. Και 1 ευρώ να πάει το πετρέλαιο η ακρίβεια που ζούμε σε όλους τους τομείς δεν θα σου αφήσει ρέστα ώστε να βάλεις ικανοποιητική ποσότητα πετρελαίου στη δεξαμενή. Οταν το πετρέλαιο είχε 0.90 ευρώ οι περισσότερες πολυκατοικίες ξεπάγιαζαν. Εποχές που η ζωή κόστιζε φθηνότερα φαντάσου τώρα που είναι τα πάντα ακριβά. Προσωπική άποψη γράφω.
Χθες πέρασα από γνωστό έμπορο  στην περιοχή των Αχαρνών διότι εδώ και καιρό στο σαιτ του γράφει τα προιόντα είναι εξαντλημένα. Είπα να μπω να ρωτήσω, μιας που είμουν στην περιοχή. Είχε μισή παλλέτα από τρεις μάρκες. Και μου λέει τα εξής " αυτά που βλέπεις παλικάρι, είναι αγορασμένα-πληρωμένα και έρχονται και τα παίρνουν λίγα λίγα. Δεν ξέρω πότε θα φέρω πάλι και τί μάρκα θα φέρω. Δεν ξέρω αν θα φέρω κιόλας γιατί τώρα θα πρέπει να πουλήσω 13 ευρώ το σακί και αν το πω στο πελάτη θα με βρίσει, οπότε άγνωστο τι θα κάνω ακόμα."
Εγώ πιστεύω θα το δούμε και αυτό με 13 ευρώ το σακί.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177570 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Στο Σκλαβενίτη 😁


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177571 από KYRMI
Απαντήθηκε από KYRMI στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Διδυμότειχο ρώτησα Σκλαβενίτη 800€ το AHIRA ακόμα κλαίω!

Πειρα REZULT 600€
Swaiswoffer 650. Χωρίς αποδείξεις. Τιμες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177573 από Manolis1978
Απαντήθηκε από Manolis1978 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Αν το πετρέλαιο πάει 1€ τότε το πέλλετ θα πρεπει να πάει περίπου 400€ ο τονος το Α1. Εκτός αν όντως υπάρχει έλλειψη. Αν το Πετρέλαιο πάει στο 1€ και το πέλλετ παραμείνει στα 600€ δήλαδή 20% πιο ακριβό απο το πετρέλαιο και χωρις αναγκη να καθαρίζει κάθε μέρα, τοτε εγω που έχω και λέβητα πετρελαίου θα κάψω πετρέλαιο (Παιανία). Τώρα στην πολυκατοικία στην Αθήνα που βάλαμε πριν 20 μήνες καινουργιο λέβητα φυσικου αεριου επείδη αυτο έλεγε να κάνουμε η κυβέρνηση και έδινε κινητρα και δώσαμε 13.000€ (ειναι μεγάλη πολυκατοικια) θα πρεπει η "πρωθυπουργάρα" μας που την ψήφισα και εγώ να βρει μια λύση μαζι με τους αλλους τους ασχετους εκεί στην Ε.Ε Γιατί έτσι και αλλιώς στις πολυκατοικίες στην Αθήνα που έβαλαν φυσικό αέριο τα τελυταία χρονια και δεν έχουν κάνει ακόμα αποσβεση η μόνη λύση είναι τα κλιματιστικά. Δεν υπάρχει άλλη λυση ούτε μπορείς να αλλαξεις σε πετρελαιο αφου μπορεί σε 1 χρόνο απο τώρα να έχουν λυθεί ολα τα προβλήματα. Βασίκα ας μη γελιόμαστε αν θέλουν οι πολιτική σε 1 ώρα το έχουν λύσει το προβλημα. Λενε Συγνώμη Πουτιν, κάναμε βλακεία. Αλλά σαν μικρά παιδια που είμαστε μας παρέσυρε ο παππους Μπαιντεν. Οπότε πάρε οτι θες απο την Ουκρανία που έτσι και αλλιως θα πάρεις και σε παρακαλούμε στείλε λίγο αέριο και απο εδω. .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177574 από johnysb
Απαντήθηκε από johnysb στο θέμα Re:Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Redi σημερα 7,80€ το τσουβαλι ανεξαρτητου ποσοτητας στη βοιωτια.
Δοκιμασαμε σε μια σομπα και φανηκε καλο.
O feroli θα το καψει;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.496 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ