Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
1 Χρόνος 3 Ημέρες πριν #180386 από giannis kalor
Απαντήθηκε από giannis kalor στο θέμα Re:Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

jnet έγραψε:

Μια χαρά πέσαν οι τιμές![/quote]

Το έπεσαν σχετικό .
Είναι χωρίς ΦΠΑ .
Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο τους πιο παλιούς .
Υπήρχε εποχή στην Ελλάδα που έπαιρνε κάποιος παλέτα πέλλετ με ΦΠΑ μέσα στην τιμή στα 200-220€ ; Μιλάμε για αυστριακόρουμανικο schweitzhofer. Έστω και πριν 10 χρόνια ? Η όταν διαβάζω για 180-200€ η παλέτα είναι πάντα χωρίς ΦΠΑ; Το ρώταω αυτό για να δω αν μέσα στην δεκαετία διπλασιάστηκε. ήδη το 2018-2019 που πρώτοασχοληθηκα η τιμή ήταν 260+ΦΠΑ αν θυμάμαι καλά .

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 3 Ημέρες πριν #180387 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Re:Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Γουνόπουλος Θεσσαλονίκη Λαγκαδά Αυστριακό schweitzhofer 380€ ο τόνος

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 3 Ημέρες πριν #180388 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Re:Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Για αυτό που ρώτησε ο Giannis KalorΑυστριακό schweitzhofer η πιο φτηνη τιμή  που ειχα ακούσει ήταν παλιά ήταν 240+ΦΠΑ Είχαμε δει τιμολόγιο αγοράς από το εργοστάσιο 150€ αν βάλεις μεταφορικά και το εμπορικό κέρδος βγαίνει.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 3 Ημέρες πριν #180389 από Z3us1984
Απαντήθηκε από Z3us1984 στο θέμα Re:Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Η αποθήκες τις Ευρώπης έχουν γεμίσει με lng σε σημείο να τέτοιο που πλέον οι απεξάρτηση από τους Ρώσους να έχει έρθει νωρίτερα από ότι περίμεναν....σιγά σιγά η αγαπητή έμποροι θα σταματήσουν την καραμέλα με το δήθεν ακριβώ κόστος παραγωγής ρεύμα κτλ... Και θα αρχίσουν να λένε ότι δεν υπάρχει ξύλο... Οι τιμές αυτές που ζητάνε είναι πολύ υψηλές.. Θα έλεγα πως μέχρι τέλη Μαΐου θα υπάρξει καθαρή εικόνα.. Αλλιώς ας το φάνε... Πάμε για άλλες μορφες ενέργειας χωρίς κουβάλημα και καθαρισμούς και πελλετ αγνώστου ποιότητας..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 2 Ημέρες πριν #180401 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Re:Re:Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

Z3us1984 έγραψε: Η αποθήκες τις Ευρώπης έχουν γεμίσει με lng σε σημείο να τέτοιο που πλέον οι απεξάρτηση από τους Ρώσους να έχει έρθει νωρίτερα από ότι περίμεναν....σιγά σιγά η αγαπητή έμποροι θα σταματήσουν την καραμέλα με το δήθεν ακριβώ κόστος παραγωγής ρεύμα κτλ... Και θα αρχίσουν να λένε ότι δεν υπάρχει ξύλο... Οι τιμές αυτές που ζητάνε είναι πολύ υψηλές.. Θα έλεγα πως μέχρι τέλη Μαΐου θα υπάρξει καθαρή εικόνα.. Αλλιώς ας το φάνε... Πάμε για άλλες μορφες ενέργειας χωρίς κουβάλημα και καθαρισμούς και πελλετ αγνώστου ποιότητας..

Στην αποθηκη μου φετος προστεθηκε μια δεξαμενη πετρελαίου για αυτό τον λόγο. Με 380€ το swei επι 2.2 είμαι στα 836€ αντιστοιχια 1000 lt πετρελαίου. Θυμαμαι περσι είχε 1100€ η πιο καλη του τιμή. 30% μειωση με νεο κέλυφος στα ποσα χρονια κανεις αποσβεση 10000€ που θελει το σπιτι που περσι εκαψε 5 παλετες πελετ; Εγω δυσκολευομαι να αποφασισω το κελυφος και βολιδοσκοπω λιγο ακομη την τιμη του pellet.

Αληθεια καποιος είπε οτι ειχαμε και καλυτερες τιμες στο πελλετ λιγο καιρο πριν! Ισχυει κατι τετοιο?

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 2 Ημέρες πριν #180402 από Pri
Απαντήθηκε από Pri στο θέμα Re:Re:Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Μην το σκέφτεσαι καθόλου για θερμοπρόσοψη. Κάντο!

Σε σπίτι που ήθελα 7-8 παλέτες τώρα έκαψα βία 4 με μαλακό χειμώνα βέβαια.

There is nothing more uncommon than common sense.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.504 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ