Σωστη τοποθετηση σομπας πελλετ συνολικα

Περισσότερα
1 Χρόνος 11 Μήνες πριν #176298 από Tzumerkos
Γειά σας!Νέος στο φόρουμ με θέμα τήν εγκατάσταση της σόμπας!Αγορά πέρυσι,MYTHERM ECOLINE 12kW,τοποθέτηση από τόν μάστορα,υποτείθετε,του καταστήματος αγοράς!Ανοιξε 3 τρύπες μέχρι να πετύχει τήν σωστή,επεφτε συνέχεια στο σινάζι!!!!!!!!!!Απο την σόμπα βγαίνει ενας σωλήνας 50-60 πόντους στήν αυλη σε ευθεία γραμμή,τίποτε αλλο,ουτε φίλτρα ουτε καπελάκια ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ!!!!!!!!!Διαβάζοντας εδώ μέσα ανακάλυψα οσα λείπουν σε μένα,ισχύει για δεύτερη τρύπα για καθαρό αέρα??????Εγω δέν εχω!Κάποιος πού ια μπορούσε να βοηθήσει??????Θα καλέσω και <<μάστορα>>αλλά στήν περιοχή μου ειναι ολοι τους ΑΕΤΟΙ!!!!!!!!!!Χωρίς γνώσεις,τυχαία.και αν δεν δουλέψει θα δούμε τι θα κάνουμε,στύλ!!!!!!Ευχαριστω προκαταβολικά!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 11 Μήνες πριν #176301 από dryianni
Δε χρειάζεστε "μάστορα". Τηλεφωνο στη MyTherM και ζητάτε να μιλήσετε με το (μηχανιλογο) μηχανικό, τεχνικό υπευθυνο για τις ρόμπες pellet.
Του στέλνετε φωτογραφιες και του ζητάτε να σας υποδείξει τις διορθώσεις που πρέπει να γινουν.
Αν ο τοποθετητής ήταν εξουσιοδοτημένος, είναι υποχρεωμένη η εταιρία.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": rofos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 11 Μήνες πριν #176303 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΒΡΕΣ ΜΕ ΑΝ ΘΕΣ ΣΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΜΟΥ ΕΔΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ Η ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΜΟΥ www.facebook.com/kostas.pixas . ΔΕΣ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ ΘΑ ΣΟΥ ΛΥΘΟΥΝΕ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΣ ΜΙΛΑΜΕ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 11 Μήνες πριν #176305 από t123321
Δεν είναι και τίποτε δύσκολο. Κανονικά για να έχεις καλό ελκυσμό πρέπει να βάλεις καμινάδα. Καλύτερα να βάλεις μονωμενους σωλήνες (διπλού τοιχώματος ) για να μην έχεις υγροποιησεις. Στη βάση της καμινάδες βαλε ταυ καθαρισμού.
Το αν θα πάρεις αέρα από μέσα ή από έξω έχει και τα θετικά και τα αρνητικά του. Έχει συζητηθεί πολλές φορές εδώ μέσα. Εγώ θα το άφηνα χωρις αέρα από έξω εκτός και αν έχεις φοβερή μόνωση στο σπίτι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.062 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ