Kalor alarm press

Περισσότερα
1 Μήνας 1 Εβδομάδα πριν #181550 από verilias
Kalor alarm press δημιουργήθηκε από verilias
Καλησπέρα σας.Σε σόμπα υδραυλική μετά από ρυθμίσεις παραμέτρων έβγαλε allarm press που δηλώνει πρόβλημα πίεσης.Υπαρχει κάποια ρύθμιση στις παραμέτρους που έχει σχέση με την πίεση;Επίσης υπάρχει κανένας αισθητήρας που έχει σχέση μήπως θέλει καθάρισμα; Ευχαριστώ 

​​​​​​
​​​​​
​​​​​​

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Μήνας 1 Εβδομάδα πριν #181551 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Kalor alarm press
Ο ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΕΙ???

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Μήνας 1 Εβδομάδα πριν #181556 από verilias
Απαντήθηκε από verilias στο θέμα Kalor alarm press
Επειδή θέλω να είμαι ειλικρινής μαζί σου και γενικά στην ομάδα μετά από 2 διαφορετικοί ΤΕΧΝΙΚΟΙ για να την ρυθμίσουν γιατί η σόμπα δούλευε άσχημα (καπνιά, γέμισμα το ποτηράκι κττλ κτλ) δεν έκαναν τίποτα, και είπα να την ρυθμίσω εγώ που δεν είμαι τεχνικός αλλά κάποιες μικρές γνώσεις της έχω και ενώ η σόμπα δουλεύει ρολόι σε χρόνο που δεν είναι στάνταρ βγάζει αυτό το αλαρμ που ανέφερα και για αυτό ρώτησα αν υπάρχει κάποια ρύθμιση με την πίεση!Τώρα αν η ομάδα αυτή είναι καθαρά για τεχνικούς αποχωρώ φιλικά......

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Μήνας 1 Εβδομάδα πριν - 1 Μήνας 1 Εβδομάδα πριν #181557 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Kalor alarm press
ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ Η ΟΜΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΤΗ ΜΑΡΚΑ ΤΙΣ ΣΟΜΠΑΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΛΕΣ ΟΥΤΕ ΠΕΡΙΟΧΗ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ!!!!!!ΟΙ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΟΝΑΕΙ ΤΟ ΔΟΝΤΙ <<ΔΕΝ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΤΗ ΠΕΝΣΑ>>!!!!!!!!!!!!!ΤΩΡΑ ΟΙ 2 ΤΕΧΝΙΚΟΙ ΗΤΑΝ ΝΕΚΡΟΘΑΦΤΕΣ ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΙ Η ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ(ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΘΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΦΥΣΙΚΑ)ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΑΛΛΑ ΠΛΗΡΩΣΕΣ Ο Μ Ω Σ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΛΥΣΟΥΝ ΤΟ ΘΕΜΑ !!!!!!!!!!ΩΣ ΤΕΝΙΚΟΣ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΑΩ ΕΤΣΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΦΙΛΙΚΑ!!!!!!
Last edit: 1 Μήνας 1 Εβδομάδα πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Μήνας 1 Εβδομάδα πριν #181558 από verilias
Απαντήθηκε από verilias στο θέμα Kalor alarm press
Καταρχήν η σόμπα είναι kalor υδραυλική δεν είναι δική μου για να κάνω κουμάντο πόσες φορές θα φωνάξω τους τεχνικούς και είπα να τον βοηθήσω όσες μικρές γνώσεις έχω και εν μέρη το κατάφερα με ρυθμίσεις παραμετρων που του έκανα εκτός από το alarm press που βγάζει και το manual λέει πρόβλημα πίεσης μεταξύ 0.5 και 2.5 bar τι οποίο το έβγαλε όταν ρύθμισα της παράμετρους ενώ η σόμπα στην ουσία δουλεύει άψογα και γι'αυτό ζητάω την βοήθεια σας από το μενού παραμέτρων fp4 a9 μπαίνω παραμέτρους ποιο prg είναι αυτό που έχει σχέση με την πίεση.Τελος φιλικά μιλάτε φωναχτά από τα κεφαλαία που γράφετε εκτός και αν γράφετε γενικά έτσι.....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Μήνας 1 Εβδομάδα πριν - 1 Μήνας 1 Εβδομάδα πριν #181559 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Kalor alarm press
ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ (ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ) ΓΥΡΩ ΣΤΑ 13 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΑΝΤΑ ΣΧΕΔΟΝ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ.ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΚΑΝΈΝΑΣ ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ ΦΙΛΙΚΑ!!!!ΚΟΙΤΑΞΕ ΤΗΝ ΠΙΕΣΗ ΔΙΚΤΥΟΥ Η ΑΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Ο ΑΥΤΟΜΑΤΟΣ ΠΛΗΡΩΣΗΣ Η ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΟ ΔΟΧΕΙΟ ΔΙΑΣΤΟΛΗΣ Η ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΥ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΈΛΕΓΧΟ.""ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΥΣ ΕΤΣΙ ***ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΔΗΜΟΣΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΝ ΘΕΣ ΒΡΕΣ ΜΕ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΕΙΑ.ΑΥΤΑ ΕΩΣ ΕΔΩ
Last edit: 1 Μήνας 1 Εβδομάδα πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ