Ιδέες για τα λεβητοστάσια μας

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #160991 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Να σαι καλα βαλτε οτι αφορα τα λεβητοστασια ιδεες λυσεις πατεντες συμβουλες σε οτι μπορει να βοηθηθουμε και να μαθουμε.επειδη το φορουμ το διαβαζει πολυς κοσμος και ειναι ενα καλο θεμα για πληροφοριες.βαλε και τις αντλιες θερμοτητας και οτιδηποτε μορφη θερμανσης.Η ιδεα μου να κανω τον τιτλο ειναι η πληροφοριση και η γνωμη-γνωσεις.κανενας δεν εχει γεννηθει μαθημενος η ξερολας!!!!γραψτε να κανουμε κουβεντα
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": dryianni

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #160993 από giokaspart
Απαντήθηκε από giokaspart στο θέμα Ιδέες για τα λεβητοστάσια μας
Οι Α/Θ είναι ένα μεγάλο και αρκετά ακριβό κεφάλαιο στα συστήματα θέρμανσης.
Ακούω εδώ Β. Ελλάδα κάτι νούμερα (σε κόστος λειτουργίας) που μου φαίνονται κάπως παρατραβηγμένα, γιαυτό κάθε αντικειμενική πληροφορία είναι ευπρόσδεκτη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161025 από dragonfly
Απαντήθηκε από dragonfly στο θέμα Ιδέες για τα λεβητοστάσια μας
Κωστα και Valo με κανετε και ντρεπομαι με τις...διαστασεις που διαθετετε.
Θα φροντισω να μην παχυνω γιατι μαλλον δεν θα χωραω :blush:
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161036 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Φαε προβατινα και θα τα παρεις σε μποι!!!η προσβαση για καθαρισμα συντηριση βλαβη ειναι λιγο μικρη και δυσκολη βλεπω αλλα οτι χωρο εχει ο καθενας μας τα βαζει.ολα καλα σουπερ!!!!
Last edit: 6 Χρόνια 4 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161066 από Valo
Απαντήθηκε από Valo στο θέμα Ιδέες για τα λεβητοστάσια μας

giokaspart έγραψε: Οι Α/Θ είναι ένα μεγάλο και αρκετά ακριβό κεφάλαιο στα συστήματα θέρμανσης.
Ακούω εδώ Β. Ελλάδα κάτι νούμερα (σε κόστος λειτουργίας) που μου φαίνονται κάπως παρατραβηγμένα, γιαυτό κάθε αντικειμενική πληροφορία είναι ευπρόσδεκτη.


Αντικειμενικά , απο αυτά που έχουν δεί τα μάτια μου στις αντλίες θερμότητας που εγκαταστάθηκαν στις οικίες του εργοδότη μου και ήταν custom κατασκευές με επώνυμα υλικά απο μηχανολόγο με εμπειρία στις Α/Θ θα έλεγα οτι είναι λεφτά για πέταμα .Τις κάναμε ότι μπορείς να φανταστείς σε επίπεδο εξέλιξη αλλα τελικά τις ξηλώσαμε και τις 2 , δεν είχαμε καλή απόδοση με χαμηλές θερμοκρασίες. Αυτο δεν σημαίνει οτι και αντλίες επωνύμων κατασκευαστών βρίσκονται στο ίδιο τσουβάλι αλλά δεν έχω δει κάτι άλλο για να κρίνω...

Ακολουθώ την τακτική "Aλλα λέω , άλλα κάνω" Πολύ επιτυχημένη..!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161067 από Valo
Απαντήθηκε από Valo στο θέμα Ιδέες για τα λεβητοστάσια μας

dragonfly έγραψε: Κωστα και Valo με κανετε και ντρεπομαι με τις...διαστασεις που διαθετετε.
Θα φροντισω να μην παχυνω γιατι μαλλον δεν θα χωραω :blush:


Δεν κάνουμε διαγωνισμό για το πιο ευρύχωρο λεβητοστάσιο... :lol: Το δικό μου τυγχάνει να είναι μεγάλο για πολλούς λόγους . Είναι 60 τετραγωνικά , αποθηκεύω περίπου 15 τόννους ξύλα , έχω και τριφασική πριονοκορδέλα εντός , έχω όλα τα αγροτικά εργαλεία , ολα τα υδραυλικά είναι εκεί μέσα και τέλος το σπίτι μου είναι διώροφη κατοικία 200 τμ και άλλα 220 τμ είναι το εργαστήριο ξυλουργίας με το γκαράζ αυτοκινήτων, σε οικόπεδο 4 στρεμμάτων όπου έχω παραγωγή ακτινιδίων.
Καταλαβαίνεις γιατί είναι καπως μεγάλο ε....

Ακολουθώ την τακτική "Aλλα λέω , άλλα κάνω" Πολύ επιτυχημένη..!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.089 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ