Re:Re:Αλλαγή λεβητα

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174628 από ΚΥΡΙΝΑΣ
Αλλαγή λεβητα δημιουργήθηκε από ΚΥΡΙΝΑΣ
  Έχω μπει στο εξοικονομώ , έχω επιδαπέδια θέρμανση, το σπίτι είναι 200 τ.μ , θα βάλω( ηλιακή υποβοήθηση ή με σωλήνες κενού ή με επιλεκτικούς , αν μπορεί κάποιος και γι αυτό θα ήθελα μια λύση) και σαν λέβητα θέλω να βάλω βιομάζας και ξύλου , ώστε από τα κλαδέματα που γίνονται στα δέντρα να έχω μεγάλη εξοικονόμηση . Πρώτα αν έχουν εντοπιστεί προβλήματα σε τέτοιους λέβητες και αν ναι πια και αν έχετε κάποιο λέβητα να μου προτείνετε..
 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174631 από meletis
Απαντήθηκε από meletis στο θέμα Re:Αλλαγή λεβητα

ΚΥΡΙΝΑΣ έγραψε:   Έχω μπει στο εξοικονομώ , έχω επιδαπέδια θέρμανση, το σπίτι είναι 200 τ.μ , θα βάλω( ηλιακή υποβοήθηση ή με σωλήνες κενού ή με επιλεκτικούς , αν μπορεί κάποιος και γι αυτό θα ήθελα μια λύση) και σαν λέβητα θέλω να βάλω βιομάζας και ξύλου , ώστε από τα κλαδέματα που γίνονται στα δέντρα να έχω μεγάλη εξοικονόμηση . Πρώτα αν έχουν εντοπιστεί προβλήματα σε τέτοιους λέβητες και αν ναι πια και αν έχετε κάποιο λέβητα να μου προτείνετε..
 

Από εταιρείες υπάρχουν αρκετές επιλογές αναλόγως τα χρηματα . Πρέπει πρώτα να υπολογίσεις τι απώλειες έχει το σπίτι , ώστε να πάρεις και το κατάλληλο μηχάνημα .

Στάλθηκε από το M2010J19SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φοιτητής Μηχ.Πληροφορικής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174686 από harisf
Απαντήθηκε από harisf στο θέμα Re:Αλλαγή λεβητα
Καλημερα,θα ηθελα να ρωτησω τι κοστος περιπου εχει αυτη η εγκατασταση?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174690 από ΚΥΡΙΝΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΥΡΙΝΑΣ στο θέμα Re:Αλλαγή λεβητα
Καλημέρα σας. Το κόστος ενός λέβητα βιομάζας είναι κοντά στο ποσό των 3000 , η ηλιακή υποβοήθηση , είναι πιο σύνθετο , έχει να κάνει τη δοχείο αδρανείας θα βάλεις και τι συλλέκτες , επιλεκτικούς η με σωλήνες κενού το δικό μου που σκέφτομαι κοστίζει μαζί με τις εργασίες περίπου 5000 , υπάρχουν και ακριβότερα συστήματα , αλλά λόγω του εξοικονομώ θα μου βγει 60% παρακάτω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174729 από dryianni
Απαντήθηκε από dryianni στο θέμα Re:Re:Αλλαγή λεβητα

ΚΥΡΙΝΑΣ έγραψε: Καλημέρα σας. Το κόστος ενός λέβητα βιομάζας είναι κοντά στο ποσό των 3000 , η ηλιακή υποβοήθηση , είναι πιο σύνθετο , έχει να κάνει τη δοχείο αδρανείας θα βάλεις και τι συλλέκτες , επιλεκτικούς η με σωλήνες κενού το δικό μου που σκέφτομαι κοστίζει μαζί με τις εργασίες περίπου 5000 , υπάρχουν και ακριβότερα συστήματα , αλλά λόγω του εξοικονομώ θα μου βγει 60% παρακάτω.

Καλημέρα και χρόνια πολλά.
Σε ποια περιοχή βρίσκεστε;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174731 από ΚΥΡΙΝΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΥΡΙΝΑΣ στο θέμα Re:Re:Αλλαγή λεβητα
Τρίλοφο Θεσσαλονίκης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ