Πρόβλημα με κλαπετο εξωτερικου αέρα σε ενεργειακό τζακι

Περισσότερα
3 Χρόνια 1 Μήνας πριν #172619 από nikosnektaria
Το πρόβλημα είναι στο κλαπετο του εξωτερικού αέρα ( όχι στο κλαπετο της καμιναδας).
το τζάκι είναι kratki amelia deco 25
To κλαπέτα δεν λειτουργεί.
Έσπασε,χαλάρωσε η ντιζα δεν ξέρω πως να το μεταφράσω.αυτο που ξέρω είναι ότι δεν υπάρχει πρόσβαση και έχω πελαγωσει.
περιμένω οποιαδήποτε βοήθεια.σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 1 Μήνας πριν #172628 από dryianni
Καλημέρα. Είδα στο forum ότι η τοποθέτηση έγινε πριν από 7 χρόνια ( εδώ ), άρα -προφανώς- δεν τίθεται θέμα εγγύησης.
Επειδή επίσης μετά από τόσα χρόνια δεν εμφανίζονται οι φωτογραφίες της τοποθέτησης που είχατε επισυνάψει στο σχετικό θέμα, μήπως θα μπορούσατε να ανεβάσετε κάποια φωτογραφία από τότε, που να δείχνει το σημείο που έχετε τοποθετήσει το κλαπέτο;
Πάντως, η αντιπροσωπεία έχει ανταλλακτικά, αν αυτό είναι το πρόβλημά σας. 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 1 Μήνας πριν #172629 από nikosnektaria
Το τζάκι είναι amelia deco 25
Υπήρχε olivia και έγινε αλλαγή πριν 3 χρόνιαΤο κλαπετο είναι κάτω δεξιαΖοριζοταν καιρό τώρα και πριν κάποιες μέρες άρχισε να  παίζει σαν τρελό.
ΕΙναι κλειστό λοιπόν τώρα μόνιμα η ανοιχτό?
Δεν υπάρχει πρόσβαση γιατί είναι με γυψοσανίδα και ταπετσαρίες κτλΒοήθεια!!!!!!
Τι κάνω τώρα??
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 1 Μήνας πριν #172630 από nikosnektaria
Ευχαριστώ για οποιαδήποτε γνώμη βοηθεια
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 3 Χρόνια 1 Μήνας πριν #172631 από dryianni
Απ' ό,τι φαίνεται χρειάζεται ξήλωμα της γυψοσανίδας . Επίσης νομίζω πως τα αξεσουάρ (έχω καταλάβει εξ' αρχής πως μιλάτε για αυτό ) έχουν 2 χρόνια εγγύηση.
2 ερωτήσεις:
  1. Η αλλαγή που κάνατε πριν από 3 χρόνια από Oliwia σε Amelia συμπεριέλαβε και την τοποθέτηση του κλαπέτου ςξωτερικού αέρα; Ή αυτό είχε μπει πριν από 7 χρόνια μαζί με την αρχική εστία; 
  2. Στην αλλαγή που κάνατε έγινε και ταυτόχρονη ανακατασκευή του θερμοθαλάμου; Δηλαδή η εγκατάσταση που παρουσιάσατε στο σχετικό νήμα ξηλώθηκε και κατασκευάστηκε νέα από την αρχή;
Last edit: 3 Χρόνια 1 Μήνας πριν by dryianni.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 1 Μήνας πριν #172633 από nikosnektaria
1) το κλαπετο υπήρχε άρα δεν υπήρχε λόγος αφού ήταν οκ να το αλλάξω2) η εγκατάσταση δεν άλλαξε λίγο ενισχύθηκε με ακόμα παραπάνω,izol και μπήκαν μεγαλύτερες περσίδεςΠροφανώς θέλει από τα πλάγια λίγο κόψιμο η γυψοσανίδα ώστε να μπορεί να μπει μισό σώμα τουλάχιστον και τι διορθώσει.
Ερώτηση:
Αφού μάλλον θα γίνει αυτό ,την ιδέα να αφήσω μια θυρίδα επισκεψιμότητας ώστε να μπορώ να διορθώνω οτι μπορεί να συμβεί  στο εσωτερικό του τζακιού πως το βλέπετε??
Ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ