Κοχλίας πέλλετ

Περισσότερα
2 Χρόνια 11 Μήνες πριν #173089 από κωστασ δ.
Κοχλίας πέλλετ δημιουργήθηκε από κωστασ δ.
Καλησπέρα στο φόρουμ,θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει λόγος να κάνουμε συντήρηση στο μοτέρ κοχλία;και τι μπορούμε να κάνουμε;Στα πλαστικά γρανάζια αν τα ανοίξουμε βάζουμε γρασοσπρει; Επίσης με ποιο τρόπο βγαίνει ποιο εύκολα η σιλικόνη που βάζουμε γύρω από το μοτέρ καυσαερίων για να το καθαρίσουμε και να κλείσει με καινούργια;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 2 Χρόνια 11 Μήνες πριν #173090 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Κοχλίας πέλλετ
Αν είναι RAVELLI η μάρκες τέτοιες(ακριβές)υπάρχει ΦΛΑΤΖΑ σε περίπτωση που τη χαλάσεις.ΑΛΛΑ PERMATEX ΚΟΚΚΙΝΗ ΦΛΑΤΖΟΚΟΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΟΥΠΕΡ ΓΙΑ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΚΑΥΣΑΕΡΙΩΝ.ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΦΤΕΡΩΤΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΤΡΟΦΟΜΕΤΡΟ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΖΗΜΙΑ!!!ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΜΕΙΩΤΕΙΡΑ ΤΟΥ ΜΟΤΕΡ  ΚΟΧΛΙΑ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙΣ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΓΡΑΣΣΟ ΚΑΙ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΓΡΑΣΣΟ ΓΙΑ ΓΡΑΝΑΖΙΑ ΠΛΟΥΣΙΑ.
Last edit: 2 Χρόνια 11 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": κωστασ δ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 11 Μήνες πριν #173092 από κωστασ δ.
Απαντήθηκε από κωστασ δ. στο θέμα Κοχλίας πέλλετ
Κωστή ευχαριστώ για τις πληροφορίες,έχω καθαρίσει ήδη το μοτέρ καυσαερίων και έχω βάλει κόκκινη σιλικόνη οχι της permatex αλλά όλα καλά.Το καθάρισα το Φεβρουάριο,ποιά η γνώμη σου τώρα που θα κάνω γενικό να το καθαρίσω πάλι ή να αποφύγω την φασαρία για του χρόνου τέλος του αλλουνού χειμώνα;Τα γρανάζια με τι να καθαρίσω το παλιό γράσσο;(στον μειωτηρα εννοώ)Να ξεπλύνω με αντισκωριακό;Έκανα βλακεία και έλυσα την προπέλα στο μοτέρ καυσαερίων και ευτυχώς δουλεύει κανονικά γιατί θυμάμαι και μου είχες πεί τότε που την κάναμε τούμπανο(edilkamin point κρητη)ότι υπάρχει ειδικό εργαλείο που ζυγοσταθμίζεις την προπέλα αλλά τελευταία στο σβήσιμο έχω παρατηρήσει ότι σαν να ρετάρει το μοτέρ και φοβάμαι ότι ίσως χάνει στροφές.Υπάρχει περίπτωση να ξεβιδώνει απο μόνο του;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 11 Μήνες πριν #173093 από κωστασ δ.
Απαντήθηκε από κωστασ δ. στο θέμα Κοχλίας πέλλετ
Εννοώ να ξεβιδώνει η προπέλα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 2 Χρόνια 11 Μήνες πριν #173097 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Κοχλίας πέλλετ
ΜΗΝ ΤΟ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΦΕΤΟΣ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ.ΕΣΥ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΙΣ ΤΟΝΟΥΣ ΚΑΝΤΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!!!!!ΠΑΡΕ ΣΠΡΕΙ ΚΑΘΑΡΙΣΤΗΚΟ (ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΥΤΟ www.skroutz.gr/s/18330521/Wurth-Industry-Cleaner-NSF-500ml.html)ΚΑΘΑΡΙΣΕ ΠΡΩΤΑ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΝΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΕ ΣΠΡΕΙ.Π Ρ Ο Σ Ο Χ Η ΣΤΗ ΔΙΑΤΑΞΗ ΜΗΝ ΤΑ ΒΑΛΕΙΣ ΛΑΘΟΣ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Ο ΜΕΙΩΤΕΙΡΑΣ!!!!!ΟΛΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ ΜΕ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Last edit: 2 Χρόνια 11 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 11 Μήνες πριν #173100 από κωστασ δ.
Απαντήθηκε από κωστασ δ. στο θέμα Κοχλίας πέλλετ
Χαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!Δέν λες τίποτα!!!!Είσαι ΠΑΝΤΟΥΥΥΥΥ!!!!Ευχαριστώ για πολλοστή φορά!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.063 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ