Τζακι ανοιχτο και ξυλοσομπα στον ίδιο χώρο!

Περισσότερα
2 Χρόνια 6 Μήνες πριν #173608 από Mario79
Καλησπέρα!σπιτι 60μετρα ισογειο και 60 σοφίτα!στο ισόγειο τζακι ανοιχτο και σκέφτομαι να βάλω και ξυλοσομπα σε απόσταση 7-8 μέτρα!μονωση όχι καλή!μπάζει αερα με λίγα λόγια!θα καπνίζει καποιο από τα 2 λέτε αν καίνε ταυτόχρονα;αν ναι ποια η λυση;το σπίτι σε ορεινό χωριό!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 6 Μήνες πριν #173611 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΤΟ ΚΑΘΕ ΕΝΑ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥ ΚΑΜΙΝΑΔΑ.ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΙ ΞΥΛΟΣΟΜΠΕΣ ΟΤΑΝ ΒΑΖΕΙΣ ΞΥΛΑ ΚΑΠΝΙΖΟΥΝ .ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΝΑΔΑΣ.ΤΩΡΑ ΑΝ ΤΟ ΤΖΑΚΙ ΘΑ ΣΟΥ ΚΛΕΒΕΙ ΚΑΙ ΖΕΣΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΞΥΛΟΣΟΜΠΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΤΗΝ ΠΕΤΑΕΙ ΕΞΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΙΣΧΥΕΙ ΟΤΑΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΜΑΖΙ.ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ!!!!!ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΔΥΟ ΘΑ ΖΕΣΤΕΝΕΙΣ ΤΗ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΦΕΥΓΕΙ ΟΛΗ Η ΖΕΣΤΑ ΕΞΩ!!!!ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΞΥΛΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΤΖΑΜΠΑ ΕΝ ΜΕΡΕΙ ΣΥΜΦΑΙΡΕΙ(ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΑΝ ΓΙΝΕΣΑΙ ΘΕΡΜΑΣΤΗΣ ΚΟΥΒΑΛΗΤΗΣ ΚΟΦΤΗΣ ΚΑΙ ΦΟΒΟ ΜΗΝ ΣΕ ΠΙΑΣΟΥΝ ΑΝ ΚΟΒΕΙΣ ΠΑΡΑΝΟΜΑ!!!!)ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΛΥΣΕΙΣ ΗΜΙΜΕΤΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΕΡΔΙΖΕΙΣ ΖΕΣΤΑ ΤΗΝ ΠΕΤΑΣ ΕΞΩ!!!!!ΣΚΕΨΟΥ ΑΛΛΗ ΛΥΣΗ !!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 6 Μήνες πριν #173613 από dryianni
Ξεχάστε την ξυλόσομπα και αγοράστε μια ενεργειακή κασέτα με βεντιλατερ, απόδοσης άνω του 70% (αν δεν έχετε μόνωση πάτε για ονομαστική ισχυ πολλών kW), που τοποθετείται μέσα στο ανοικτό τζάκι.
Κοστίζει λίγο περισσότερο από τη σομπα, αλλά θα γλιτωσετε από διπλούς καθαρισμους και πιθανά ζητήματα μειωμενου ελκυσμού ("καπνίσματα").

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 6 Μήνες πριν #173638 από skurazo
Γιατι δεν δοκιμάζεις να κάνεις το τζάκι σου ενεργειακό και να μονώσεις

λίγο το σπίτι σου?
θα σου έρθει πιο οικονομικά σε βάθος χρόνου.
Επειδη είμαι έμπορος καυσοξυλων στην αθήνα θα μου πεις ποια περιοχή είσαι για να σου συστήσω τιμές χονδρικής
Αναστάσης μπες στο σαιτ και ζήτησε με. Ευχαριστώ
xyla.gr

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ