Σβήσιμο 15 λεπτά μετά την εναυση

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #178839 από alex799
Απαντήθηκε από alex799 στο θέμα Σβήσιμο 15 λεπτά μετά την εναυση
Καλησπέρα και πάλι, ήρθε ένας μάστορας είπε ότι μπορεί να το κάνει με αποτέλεσμα να συνδέσει λάθος τα καλώδια από το μοτέρ καυσαερίων, και τώρα δεν ξεκινάει καν,μήπως υπάρχει καμία φωτογραφία από την πλακέτα με τα καλώδια στην σωστή θέση να τού δείξω ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 3 Μήνες πριν #179005 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΑΛΛΑΞΕ ΤΕΧΝΙΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!ΜΑΛΛΟΝ ΗΤΑΝ ΑΓΡΟΤΗΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!!!!!!!!!!!ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΕΣ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ <<ΞΕΚΕΦΑΛΙΑΣΕΣ>>ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΖΗΜΙΑ ΣΤΗΝ ΠΛΑΚΕΤΑ!!!!!!!!!!!!ΞΑΝΑΦΕΡΤΟΝ ΝΑ ΣΟΥ ΒΡΕΙ ΛΥΣΗ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ!!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 3 Μήνες πριν #179013 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Σβήσιμο 15 λεπτά μετά την εναυση
μια απορια μια και το συνανταμε πιο συχνα απ οτι θαπρεπε 
οταν φωναζετε τεχνικο για οτιδηποτε ...πριν φυγει δεν δοκιμαζετε αν δουλευει ???


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 3 Μήνες πριν #179043 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΠΕΣ ΤΑ ΡΕ ΔΗΜΗΤΡΗ !!!ΚΥΚΛΟΦΩΡΑΕΙ **ΠΟΛΥ ΤΑΛΙΜΠΑΝΙΑ***ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ 30ΑΡΙΑ ΤΕΧΝΙΚΟΙ ΠΟΥ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!!**ΜΟΝΟ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΑ ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΩΣΟΥΜΕ*****

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 3 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 3 Μήνες πριν #179079 από pianoteacher
Απαντήθηκε από pianoteacher στο θέμα Σβήσιμο 15 λεπτά μετά την εναυση
Ε τώρα ξέρετε, τα κλασσικά όταν πέφτεις σς άσχετους μάστορες....πάντα υπάρχει δικαιολογία διαθέσιμη. Την πάτησα όταν την έβαλα για πρώτη φορά με αυτόν που έστειλαν και ξανά φέτος. Την 1ηνφορα δεν κατάφερε να την ανάψει. Έφταιγε η σόμπα. Έγινε αλλαγή!!!! Ήρθε νέα και πάλι τα ίδια. Έφυγε γιατί νύχτωσε κ θα ξαναερχοταν την επόμενη. Επειδή θα έφευγα διακοπές, με τις λίγες γνώσεις από, μαστορεματα που έχω είπα να ρίξω μια ματιά μια κ ηταν ολα ανοιχταχωρίς να αγγίξω τίποτα. Ήταν πολύ απλή κατασκευή, τσέκαρα 5 καλώδια από που έρχονται που πάνε και τελικά διαπιστώνω ότι ο αισθητηρας θερμοκρασίας χώρου ήταν στα νερά και το αντίστροφο! Η απάντηση του μάστορα την επομενη; με τα Εγγλέζικα δεν τα πάω καλά!!!!! Εγώ απλά κατέβασα ένα σχεδιάγραμμα πλακέτας κ τσέκαρα. Φέτος είπα να πληρώσω να μου την καθαρίσουν γιατί....ήθελα να πληρώσω κ να μην λερωθω κ να ταλαιπωρηθώ! Την καθάρισε, πλήρωσα έφυγε. Ήρθε ο χειμώνας, δεν άναβε. Τον ξαναφωναζω ,μου λέει αισθητηρας θερμοκρασιας. Έρχεται πάλι τον αλλάζει,τίποτα. Μου λέει πλακετα αλλαγη. Οκ, άλλαξε την. Πλήρωσα όμως για ανταλλακτικό κ εργατικά διότι χρειαζόταν αλλαγη. Έτσι είπε. Τι να κανω; να μην τον πληρωσω; Με τη βοήθεια του κ Πηχα , τσεκάρω αισθητηρα κ έδειχνε μόνιμα 30 ακόμα και με φωτιά. Τον βγάζω, τον συνδέω σε πολυμετρο ,τον ζέστανα με πιστολάκι και η οθονη άλλαζε τιμές. Άρα λέω ο αισθητηρας είναι οκ. Ξανά πέφτω από πίσω ανοίγω πλακετα,βγάζω όλα τα φισακια, τα φυσάω, τα καθαρίζω με ένα πινέλο, τα φυσάω με αέρα, τα συνδέω και.....δουλεύει τώρα ρολόι!!!! Όσον αφορά το μάστορα περιμένω να με πάρει ακόμα τηλέφωνα  να βρει πλακετα,να μου πει τιμή. Αυτή είναι η εμπειρια μου με 2 τεχνίτες
Last edit: 1 Χρόνος 3 Μήνες πριν by pianoteacher.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.086 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ