Υπερβολική κατανάλωση με καυστήρα Dias

Περισσότερα
3 Χρόνια 1 Μήνας πριν #172393 από AndreasPavlidisG
  Γειά σας παιδιά είμαι από ένα χωριό στην Πιερία κοντά στην Κατερίνη Εφέτος το καλοκαίρι νοικιασα ένα σπίτι 95 τμ. Ταράτσα από επάνω 1ος όροφος από κάτω μαγαζί το  οποίο είναι κλειστό και  δεν  θερμαινεται. Από  βορρά είναι ανοιχτό  χωρίς μόνωση το ίδιο και απο ανατολικά και από δυτικά. Μόνο νότια εφαπτεται με άλλη πολυκατοικία. Ο ιδιοκτήτης πέρσι στο τέλος του χειμώνα πέρασε στον παλιό λέβητα πετρέλαιου καυστήρα πελλετ dias. Εφέτος που άρχισα να  το δουλεύω μου καίει γύρω στα 6 με 7 τσουβαλια πελλετ. Ξέρω ότι είναι χωρίς μόνωση το σπίτι. Αλλά θεωρώ μεγάλη υπερβολή αυτήν την κατανάλωση... Μπορεί κάποιος που έχει γνώση από αυτόν τον καυστήρα να  με  βοηθήσει;;;; Γειά σας παιδιά είμαι από ένα χωριό στην Πιερία κοντά στην Κατερίνη Εφέτος το καλοκαίρι νοικιασα ένα σπίτι 95 τμ. Ταράτσα από επάνω 1ος όροφος από κάτω μαγαζί το  οποίο είναι κλειστό και  δεν  θερμαινεται. Από  βορρά είναι ανοιχτό  χωρίς μόνωση το ίδιο και απο ανατολικά και από δυτικά. Μόνο νότια εφαπτεται με άλλη πολυκατοικία. Ο ιδιοκτήτης πέρσι στο τέλος του χειμώνα πέρασε στον παλιό λέβητα πετρέλαιου καυστήρα πελλετ dias. Εφέτος που άρχισα να  το δουλεύω μου καίει γύρω στα 6 με 7 τσουβαλια πελλετ. Ξέρω ότι είναι χωρίς μόνωση το σπίτι. Αλλά θεωρώ μεγάλη υπερβολή αυτήν την κατανάλωση... Μπορεί κάποιος που έχει γνώση από αυτόν τον καυστήρα να  με  βοηθήσει;;;;  μήπως έχω θέμα με την εγκατασταση; η ακόμα και με τον λέβητα             ας    
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 1 Μήνας πριν #172394 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Υπάρχει τεχνικός εκεί γράψε ένα εμαιλ να σου πω
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": AndreasPavlidisG

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 1 Μήνας πριν #172395 από AndreasPavlidisG
Γειά σου Κώστα. Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. είναι το mail μου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.063 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ