New Fish On The Block!

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #144503 από Prince3
New Fish On The Block! δημιουργήθηκε από Prince3
Kαλησπέρα και καλώς σας βρήκα. Ονομάζομαι Δημήτρης και μένω στα Γιαννιτσά. Τον Σεπτέμβριο εγκατέστησα κι εγώ λέβητα πέλλετ και σε αναζήτηση πληροφοριών για ποιότητες και τιμές πέλλετ βρήκα το site σας το οποίο μου φαίνεται πολύ χρήσιμο μιας και υπάρχουν πληροφορίες και ανταλλάγή απόψεων για πολλά θέματα σχετικά. Έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα ένα βουλγάρικο πέλλετ (Pirin, δεν μου άρεσε ιδιαίτερα, πολύ σκόνη και στάχτη), το επόμενο ήταν Schweighofer (πολύ καλό μέχρι στιγμής) και σκέφτομαι να δοκιμάσω και κάτι πιο οικονομικό μια και ο χειμώνας ακόμη είναι μπροστά μας. Τι θα μου συστήνατε; Μία λύση είναι το Αlfawood από το Praktiker, διάβασα καλές κριτικές και η τιμή είναι καλή 250€ περίπου ο τόνος. Μετά είδα ένα σέρβικο, pellet-shop νομίζω στα 265€. Έχει δοκιμάσει κανείς τα συγκεκριμένα πέλλετ ή έχει να μου προτείνει κάποιο άλλο; Διάβασα για πολλά και έχω κάπως μπερδευτεί. Ο καυστήρας μου είναι ferroli, λέβητας 35kw αυτοκαθαριζόμενος, με θερμοκρασία νερού στους 65C, δεν θυμάμαι κάτι άλλο από ρυθμίσεις του τεχνικού, δεν τον έχω πειράξει καθόλου. Βέβαια τελευταία βλέπω αυξημένη κατανάλωση αλλά και ο καιρός δεν βοηθάει καθόλου, είναι μονοκατοικία, 3 όροφοι (εγώ στον 2ο), ο 3ος κλειστός χωρίς θέρμανση, σκεπή κανονικά και μόνωση αλλά τα 2 πίσω βορινά δωμάτια τα τρώει ο αέρας από 2 πλευρές. Συγνώμη για το μεγάλο post κι ελπίζω να τα λέμε συχνά, όσο είναι δυνατόν δηλαδή.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #144510 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα New Fish On The Block!
Καλωσόρισες Δημήτρη.

Δοκιμαζοντας βλεπεις τι σου αρεσει. Με 10 σακιά περίπου εχεις μια πρωτη εντυπωση.
Δοκιμασε το Αλφα του Πρακτικερ δεν εχει την λιγη σταχτη του Swei αλλα ακουγεται απο αυτά που εγραψαν οι υπολοιποι καλο στην θερμογονο δυναμη.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #144567 από Prince3
Απαντήθηκε από Prince3 στο θέμα New Fish On The Block!
Ευχαριστώ, καλώς σας βρήκα. Βασικά σκέφτομαι να πάρω 1-2 τόνους απ' το Praktiker για να μην ξαναπηγαίνω και χωρίς να το έχω δοκιμάσει γι' αυτό ρωτάω. Έχεις προσωπική άποψη για το Καρυπίδης του Carrefour; Ποιό από τα 2 είναι καλύτερο;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #144570 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα New Fish On The Block!
Μαλλον είναι η ιδια παραγωγη απο την Alfa σε αλλη σακκουλα. Αν βλεπει ο Κωστας ας μας πεί.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #144574 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα New Fish On The Block!

jnet έγραψε: Μαλλον είναι η ιδια παραγωγη απο την Alfa σε αλλη σακκουλα. Αν βλεπει ο Κωστας ας μας πεί.

αδελφακια, απο την ιδια μητρα


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #144577 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα New Fish On The Block!

Ο καυστήρας μου είναι ferroli, λέβητας 35kw αυτοκαθαριζόμενος

Αν θέλεις, σε παρακαλώ δωσε μας περισσοτερα για τουτα.
1. ΦΕΡΟΛΙ καυστηρα, σε λεβητα που εχει συστημα καθαρισμου των τουμπος, η κατι άλλο ?

2. Ο τίτλος New fish ? χιουμοριστικος αλλά ... - Καλωσόρισες

3. Εχει πρακτικερ στα Γιαννιτσα ? Στα Καρφουρ Γιαννιτσων εχουν φερει πελλετ


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ