Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #147932 από theoilia
Από τον θερμοσίφωνα προέρχονται γιατί με το που σταμάτησα να τον χρεισημοποιώ, λόγω ηλιακού,καθαρίσανε οι βρύσες και από τον Απρίλη και μετά δεν ξαναείδα σκουριές.Το καθάρισμα που λες είναι κάτι "εύκολο";Μπορεί να το κάνει κάποιος μόνος του ή θα χρειαστεί υδραυλικός ή ηλεκτρολόγος;

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #147933 από Johnpropoman
Εύκολο για κάποιον που ξέρει τι κάνει , δύσκολο για κάποιον που δεν γνωρίζει!
Δες σχετικά Video στο YouTube. ( και από συντήρηση Ηλιακών είναι το ίδιο ιδικά αν είναι οριζόντιος )
ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΉΣΟΥΝ ΑΡΚΕΤΆ !

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #147944 από χρηστος8

theoilia έγραψε: Ο θερμοσίφωνας που ζέσταινε νερό με τον λέβητα άρχισε να βγάζει σκουριές στις βρύσες και πέρσι προς το τέλος του χειμώνα καθάριζα τις βρύσες κάθε 2-3 μέρες.Πρέπει λοιπόν να το αλλάξω.Και εδώ είναι που έχω το μεγάλο δίλλημα.Να δώσω 120-150€ για να πάρω ένα αντίστοιχο 120 λίτρων ή να δώσω πάνω από 400€ για να βάλω ένα μπόιέρ λεβητοστασίου;Οκ,καταλαβένω πως το μπόιλερ είναι σίγουρα καλύτερα μονωμένο αλλά ρε γαμώτο αξίζει να δώσω τα παραπάνω χρήματα που έτσι και αλλιώς δεν τα έχω;Είναι τόσο μεγάλη η διαφορά στην απόδοση;Θα γίνει απόσβεση των χρημάτων;Υπάρχει και ο ηλιακός που σίγουρα με καλύπτει για 7-8 μήνες τον χρόνο.


Δεν ξερω τι θα βαλεις τελικα...ομως το καθαρισμα ειναι ανωφελο.
Τι να καθαρισεις ανοιγοντας την αντισταση...αλατα ναι θα βρεις...οι σκουριες ομως ειναι αλλη ιστορια.
Αν ειναι οντως σκουριες και διαλυθηκε το εμαγιε του μποιλερ... τα λιτρα του νερου βρισκονται σε εναν καδο κυριολεκτικα σκουριασμενο και δεν επιδεχονται επεμβασης.
Βαζεις ενα καινουργιο και ησυχαζεις.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": theoilia

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #147981 από BIOPEL
Johnpropoman βλέπω οτι έχεις λέβητα της ΟPOP. Επιθυμώ κάποιες πληροφορίες σχετικά, εάν θέλεις γράψε μου το mail σου για να επικοινωνήσω.
Ευχαριστώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #147982 από jnet

BIOPEL έγραψε: Johnpropoman βλέπω οτι έχεις λέβητα της ΟPOP. Επιθυμώ κάποιες πληροφορίες σχετικά, εάν θέλεις γράψε μου το mail σου για να επικοινωνήσω.
Ευχαριστώ.


Προτείνω να του στείλεις μυνημα προσωπικό απο την κοινοτητα.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #147983 από BIOPEL
Καθοδήγησε με για το πως γίνεται, το έψαξα στο ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ αλλά δεν το βρήκα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.116 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ