Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165356 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
15.1. 14.3. 14.7 .....Γερασες! !!!!!!!!!!!χαχχαχαχαχαχχαχαα
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Fokion

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165357 από PAPADAKIS

Fokion έγραψε: το τεευταιο ειναι 14,7 ή 14,1 δε φαινεται καλα...


Φωκίωνα 14,7 είναι.
Το τέλειο ήτανε που και τα 3 τσουβαλάκια από τις 3 μάρκες είχαν ακριβώς ίδια μέτρηση.



Είναι κρίμα,θα έπρεπε να βάζουνε παραπάνω όχι να σε κλέβουν στο ζύγι...
Αυτή η κουτοπονηριά του Ελληνα είναι που μας έχει φάει...
Συνημμένα:
Last edit: 5 Χρόνια 4 Μήνες πριν by PAPADAKIS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165358 από dimitris11
Με αφορμή τα παραπάνω ζύγισα και εγώ απο περιέργεια το bioalten που έχω από πέρυσι και η ζυγαριά μου το βγάζει 15,2. Όπως έχουμε πει και σε άλλο θέμα η δικιά μου σακούλα (βόρια Ελλάδα) διαφέρει από τη δικιά σας σακούλα (νότια Ελλάδα) οπότε κάτι γίνεται με αυτή την μάρκα πελετ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165359 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΡΕ παιδια μηχανηματα ειναι κολλανε καμια φορα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #165574 από costasd

PAPADAKIS έγραψε: Επειδή μετά από 4 χρόνια καύσης swaighofer αγόρασα arcadia και bioalten ,είπα να τα συγκρίνω μιάς και τα είχα στο υπόγειο μου.
Από θέμα στάχτης ή απόδοσης ακόμα είναι νωρίς μιάς και καίω ακόμα το swai.

Ετσι πήρα μιά ζυγαριά και έκανα μετρήσεις- από κάθε παλέτα 3 τσουβαλάκια.

1.-Πρώτο το swai , μου έδειξε η ζυγαριά και στα 3 τσουβαλάκια 15,1 kgr,άρα όλα οκ το αλλοδαπό ότι λέει στη σακούλα πάνω το τηρεί και με το παραπάνω.



2.-Μετά το Bioalten μου έδειξε και στα 3 τσουβαλάκια 14,3 kgr. Άρα 0,7 gr X 66 τσουβαλια = 46,2 kgr στη παλέτα,η όπως το λένε και στο χωριό μου μου τρώνε 3 σακιά στη παλέτα.



3.- Το Arcadia μου έδειξε και στα 3 τσουβαλάκι 14,7 kgr,ή στη παλέτα 19,8 kgr μείον.Κάπως πιό τίμιο.



Δεν θα μπορούσαν να ήταν τα δικά μας σωστά στο βάρος έτσι γιά να μην μιλάνε άτομα σαν και του λόγου μου???
Τους ήταν κόπος να ήτανε σωστοί στο φόρτωμα-ζύγισμα ή μήπως δεν είχαν τα κατάλληλα μηχανήματα??
Είναι κρίμα να βγαζω το αλλοδαπό σωστό και τα 2 τα δικά μας λάθος.
Κρίμα ...

Όλως τυχαίως η διαφορά που βγάζεις είναι το βάρος μιας ευρωπαλετας!! Μήπως οι μάγκες το κάνουν αυτό για να βγαίνει στρογγυλό το βάρος με την παλέτα μαζί στη ζύγιση ??? Αν παίρνεις μια παλέτα ατόφια που να πάει το μυαλό σου εσένα...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #165577 από john88s
Δεν έχει σχέση με την παλέτα. Το κάνουν από την πρώτη χρονιά παρά πολλές εταιρείες αυτό. Για να κλέβουν στην παλέτα 3 τσουβαλια και να βγαίνουν ανταγωνιστικοί.

Βάζουν και μερικά στάνταρ για να σου πουν μετά ότι το μηχάνημα έτυχε να ρίξει παρακάτω.... Συνήθως τα πάνω πάνω είναι οκ και τα κάτω κάτω. Στην μέση είναι όλα 14αρια. Γιατί ο χρήστης θα ζυγίσει 1/2 στην αρχή η στο τέλος....Αν ποτέ ζυγίσει...

Τι έκανε και ένας που πούλαγε σβαιχοφερ μούφα. Έφερνε άσπρο σε big bags και με 1 τόνο πέλλετ μέσα στο big bag έβγαζε 1050 ο φίλος σε τσουβαλια.

Το είχαν πει χρήστες εδώ μέσα το 2014 νομίζω...
Last edit: 5 Χρόνια 3 Μήνες πριν by john88s.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.104 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ