Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
1 Χρόνος 9 Μήνες πριν #176933 από rofos
Απαντήθηκε από rofos στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Αν ήταν ο αντιπρόσωπος Πελοποννήσου ίσως να ξέρει κάτι παραπάνω. Κοντός ψαλμός αλληλούια που λένε και στη χώρα μας.
  
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Pri

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 9 Μήνες πριν #176934 από jstam
Απαντήθηκε από jstam στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Αν ειναι αληθεια οτι η ALFAWOOD δεν εχει παραγωγη τον Ιουλιο .....αυτο σημαινει ενα πραγμα οτι το κοστος παραγωγης θα πεσει ......
Και μαλλον εχει να κανει με το ρευμα και το ρυτρα αναπροσαρμογης ........
Για σκεφτειτε το ....... περιμενει να δει που θα κατσει η τιμη του ρευματος ....για τον Αυγουστο και μετα .....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 9 Μήνες πριν #176935 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Δεν νομίζω να μην παράγει. Μάλλον εννοούσε δεν υπάρχει παραγωγή διαθέσιμη προς πώληση. Δηλαδή δεν έχουν στοκ. 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 9 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 9 Μήνες πριν #176936 από Pri
Απαντήθηκε από Pri στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Επειδή μου έκανε εντύπωση η απάντηση, το ρώτησα κι εγώ αν εννοεί στοκ. Και μου είπε όχι στοκ ούτε παραγωγή δεν κάνουν!

Και στην ερώτηση πότε προβλέπεται να κάνουν μου είπε ότι σίγουρα δεν ξέρει, "από Αύγουστο ίσως?".

Ότι μου είπε σας λέω.

There is nothing more uncommon than common sense.
Last edit: 1 Χρόνος 9 Μήνες πριν by Pri.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 9 Μήνες πριν #176937 από jstam
Απαντήθηκε από jstam στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Η ρυτρα αναπροσαρμογης αν εχεις εργοστασιο-βιοτεχνια ......ειναι τεραστια υποθεση.
Για αυτο και η κυβερνηση κανει προσπαθεια να την κοψει. Το προβλημα (περα απο την αυξηση στην τιμη) που επιφερει η ρυτρα ειναι οτι δεν μπορεις να βγαλεις κοστολογιο ..... της παραγωγης σου, διοτι περιμενεις να ερθει ο λογαριασμος τον επομενο μηνα.
Σε 5-10 μερες θα βγει η τιμη του ρευματος για τον Αυγουστο (χωρις ρυτρες αναπροσαρμογης)....και τοτε θα δουμε ποσο θα κανει το ρευμα τον Αυγουστο , αρα θα ξερουν τα κοστολογια τους οι εταιριες.
Υπομονή 15 μερες ακομα .......
Επισης αναλογα με το πως θα κυμανθει το νεο τιμολογιο στο ρευμα απο το Αυγουστο δεν θα επηρεασει μονο τις βιομηχανιες ....θα επηρεασει και τον τελικο καταναλωτη ενεργειας.
Αν η τιμη του ρευματος εχει μια λογικη αυξηση τοτε βλεπω ολοι να ζεστενονται με ρευμα (αντλιες,ac) και να μην ασχολουνται με πετρελαιο θερμασνης στο 1.80 και πελλετ 500+Ευρω.....οποτε θα δουμε ενδεχομενος διορθωσεις (μικρες βεβαια) στο πελλετ.
Βεβαια η κυβερνηση θα επρεπε να επιδοτει πλεον την απεξαρτηση απο τα ορυκτα καυσιμα.......ωστε να ανοιξουν εργοστασια παραγωγης στην ελλαδα και να σταματησουμε να αγοραζουμε ορυκτα απο το εξωτερικο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 9 Μήνες πριν #176938 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Μπες energypress.gr η τιμή θα είναι 0,50€ η kwh. Στα οικιακά έδωσαν 0,20 επιδότηση. Στις επιχειρήσεις όμως 0,14. 

Με ρυθμιζόμενες χρεώσεις πάγια ΕΡΤ δήμους βγαίνει 0,60-0,80€. 
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": bgpellets

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.531 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ