Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
1 Χρόνος 9 Μήνες πριν #176939 από jstam
Απαντήθηκε από jstam στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Αν ισχυει το ρεπορταζ ......λενε οτι στο χρηματιστηριο ενεργεια η τιμη ειναι 340-370/MWh και οι παροχοι θα ζητανε 500/MWh ..........
Για να δουμε τι θα κανει η κυβέρνηση .....
1.Θα επιδοτησει ολη την υπερκοστολογηση και το ρευμα θα ερθει στον καταναλωτη στο 150/MWh ....
2.Θα επιδοτησει ενα κομματι της υπερκοστολογησης δηλαδη το 150/MW θα γινει 200+/MWh
3.Θα επιδοτησει ενα κομματι της υπερκοστολογησης με επιδοτηση σε καποιο αριθμο KWh/μηνα ......εδω παιζει θεμα με τις επαγγελματικες συνδέσεις.

Φοβαμαι οτι θα πρεπει να περιμενουμε μεχρι τον Σεπτεμβριο.....

Θα δείξει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 9 Μήνες πριν #176940 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Για να γίνει αυτό π λες πρέπει να δώσει 1,5δις το μήνα. 2 δις μαζεύει όλη την χρονιά από όλο τον ΕΝΦΙΑ της Ελλάδας. 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 9 Μήνες πριν #176941 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Μπες τε στην ομάδα ΣΟΜΠΕΣ ΠΕΛΛΕΤ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΟΤΙ ΠΟΥΛΑΕΙ ΠΕΛΛΕΤ ΑΠΟ 360 ΕΩΣ 390
.m.facebook.com/groups/1112021868916076/p...nk/5107283489389874/

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 9 Μήνες πριν #176942 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Η alfawood μου έδωσε τιμή παλέτας 560 ευρώ για το α1 που σημειωτέον ήταν ότι χειρότερο έκαψα τα τελευταία 10 χρόνια από πλευράς κλινκερ.Δεν συνέχισα την συζήτηση όταν με πήραν τηλέφωνο τους διέκοψαν απότομα αφού δεν υπάρχει καμία απολύτως περίπτωση να αγοράσω σε τέτοια τιμή καθότι βρήκα σε τοπική αγορά με 360 που δοκιμαστικά σε ένα και μόνο τσουβάλι πέρυσι έκαψε άψογα. Θα δούμε.

Το θέμα πάντως της ενέργειας είναι το Α και το Ω. Η κυβέρνηση επέτρεψε τον μαρασμό και την υποβάθμιση μιας ολόκληρης κοινωνίας για να εξυπηρετήσει τα συμφέροντα τεσσάρων επιχειρηματιών με το νέο ενεργειακό μοντέλο της χρηματιστηριακής τιμής του ρεύματος. Από 0.09 λεπτά η kw θα πάει στα 0.30 και θα πρέπει να είμαστε ευχαριστημένοι γιατί επιδοτεί 0.20 λεπτά δλδ θα πληρώναμε κανονικά 0.50 όπως διάβασα παραπάνω. Εν ολίγοις το ελληνικό κράτος πληρώνει το καρτέλ του ρεύματος με κίνδυνο εκτροχιασμού της εθνικής οικονομίας για να μην ζημιωθούν οι ημέτεροι. Κάτι από Γκέμπελς μου θυμίζει αυτήν η πρακτική των αυξήσεων..... Κάποιοι έχουν ευθύνες για αυτήν την κατάσταση και σίγουρα δεν είναι ο απλός ο κόσμος.

sdancer75
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": YIANM

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 9 Μήνες πριν #176943 από YIANM
Απαντήθηκε από YIANM στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Μπορείς να μου στείλεις στο email : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. το τηλέφωνο του προμηθευτή.
Πήρα και εγώ την Alfa wood και μου είπε αυτές τις τιμές
: 575 η παλέτα 1080 κιλά Α1 άσπρο τσουβαλάκι
: 540 η παλέτα 1080 κιλά Α1 πορτοκαλί τσουβαλάκι
Ευχαριστώ
Γιάννης Νίκαια Λάρισας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 9 Μήνες πριν #176944 από dodis
Απαντήθηκε από dodis στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
καλα μας κανει η συγκεκριμενη εταιρια.ειναι το ευχαριστω που την στηριξαμε τοσα χρονια

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.481 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ