Τι μπορείς να πάθεις από κακή καύσιμη υλη

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #2525 από apostolis79
καλημερα. και εγω εχω το ιδιο προβλημα με τα πελλετ. μου πετρωνει μεσα στο δοχειο σταχτης και με αποτελεσμα να σβηνει ι σομπα. τωρα κατεβασα το πελλετ στο -3 και τον αερα στο 0 οπου και ιταν απο τιν αρχη. αν εχει και αλλος το ιδιο προβλημα και το ελυσε θα χαρο να βοηθησει .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #2567 από Nasikas

vasilisk έγραψε: στον λεβητα μου (global-pellets ή progetto pellets οπως θελετε πειτε το) εκαψα 4 μαρκες πελλετ(ας οψετε που κλαταρησε φετος ο εν δυναμη προμηθευτης μου)
progetto (βουλγαρικο)
ahira (βουλγαρικο)
πελλετ απο τσοφλια ηλιοσπορου (αγνωστης προελευσης) το οποιο κακην κακως εβγαλα απο το σιλο αυφου αφησε στο πιατο του καυστηρα οχι κλινκερ αλλα ενα πραγμα σαν φελιζολ
και alfawood
τωρα καιω το τελευταιο και θα το καιω (πρωτα ο θεος αν ολα πανε καλα) ολη την σεζον
θερμοκρασια πιανει ο λεβητας τουλαχιστον 10 λεπτα νωριτερα.μετρημενα.
στο τελευταιο ειδα και ασπρη φλογα συγκεντρωμενη και πιατο καθαρο μετα απο κυκλο καυσης.στα αλλα οχι. ο λεβητας ειναι με τουμπα καθετα και επιβρανδυτες(ελατηρια) και δεν τα χω περασει βουρτσα εδω και 20 μερες που καιει.αν γινει κι αυτο ισως βοηθησει καλυτερα στον αερα.καποια στιγμη ειδα καποια λιγα μικρα σκληρα υπολειματα και πριν η φλογα ηταν κιτρινη.καθαρισα το πιατο και μετα ολα οκ.μισο λεπτο δουλεια (αναμενετε και σκουπα για να γινει λιγοτερη η διαρκεια)

κι οσο με ειχαν φοβησει με την συγκεκριμενη μαρκα καταλαβα οτι ολα ειναι θεμα λεβητα.δεν μπορει σ αλλους να καιει με καθολου προβληματα σ αλλους με ελαχιστα και σ αλλους με μεγαλα.

περυσι ειχα καψει 3τονους πετρελαιο.φετος εκαψα 600 λιτρα πετρελαιο και σε 20 μερες εχω καψει περιπου 600 κιλα πελλετ και αλλες 4 παλετες που προμηθευτικα απο τον pellet-shop (γεια σου γιαννη) ελπιζω να μου καλυψουν ολη την σεζον.

χμ....άντε να τους πείσεις τώρα ότι δεν είσαι βαλτός :dry:


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": XAALAARAA

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #2568 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Κι εγώ είμαι ευχαριστημένος απ' το "κοκκινάκι", ούτε κλίνκερ, ούτε σκόνη κλπ!
Αλλά πολλοί εδώ έχουν προβλήματα. Φταίνε οι λέβητες; Φταίνε οι ρυθμίσεις; Κάτι φταίει πάντως...
Κάποιες απαντήσεις;;;
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": XAALAARAA

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #2570 από KERBEROS
[quote="Nasikas" .[/quote]χμ....άντε να τους πείσεις τώρα ότι δεν είσαι βαλτός :dry:[/quote]

Μην κρίνετε εξ ιδίων τα αλλότρια...
Εμείς δεν σκεφτόμαστε έτσι.
Εσείς ίσως.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #2571 από XAALAARAA

ΘΕΟΔΟΣΗΣ έγραψε: Κι εγώ είμαι ευχαριστημένος απ' το "κοκκινάκι", ούτε κλίνκερ, ούτε σκόνη κλπ!
Αλλά πολλοί εδώ έχουν προβλήματα. Φταίνε οι λέβητες; Φταίνε οι ρυθμίσεις; Κάτι φταίει πάντως...
Κάποιες απαντήσεις;;;



τώρα άμα πω και εγώ ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα έως τώρα το κοκκινακι θα πέσουν να μας φάνε :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΘΕΟΔΟΣΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #2572 από XAALAARAA

pantelis1973 έγραψε:

KERBEROS έγραψε: Εγώ δε μιλάω, θα θεωρηθώ εγκάθετος...


Οχι να μιλησεις :) :)

:sick: :sick: :sick:

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.106 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ