Σομπα πελλετ αεροθερμη qlima fiorina 74s αποριες

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #167101 από SiSAggEL
Καλησπέρα.
Ελπίζω να τοποθετώ τις ερωτήσεις μου στο σωστό σημείο.
Μόλις σήμερα, αγόρασα και τοποθέτησα μία αερόθερμη Qlima Fiorina 74s. Την λειτουργώ εδώ και δύο ώρες σε δωμάτιο 40 τ.μ το οποίο και έχει ζεσταθεί κάπως αλλά όχι ικανοποιητικά. Η ένδειξη της θερμοκρασίας στη σόμπα, δείχνει 18 ή 19 βαθμούς, δίχως να ανεβαίνει. Την έχω ρυθμίσει στο επίπεδο έντασης ανεμιστήρα στο 5 και την θερμοκρασία στους 24 βαθμούς.
Εκείνο όμως για το οποίο χρειάζομαι τη βοήθειά σας, είναι ο θόρυβος. Πραγματικά, τουλάχιστον στα δικά μου αυτιά είναι εκκωφαντικός. Με μεγάλη δυσκολία κάθομαι στη σαλονοκουζίνα που έχω τοποθετήσει τη σόμπα. Θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει τρόπος να μειωθεί η στάθμη θορύβου του ανεμιστήρα της σόμπας, δίχως να χάσω σε θερμοκρασία και ένταση φλόγας. Ξέρω πως μπορώ να βάλω τον ανεμιστήρα στο επίπεδο 1 αλλά τότε πέφτει πολύ ο ρυθμός ρίψης pellet και η θερμοκρασία που βγαίνει από τη σόμπα, δεν είναι ικανοποιητική αφού το δωμάτιο δεν έχει πιάσει ακόμα τους 20 βαθμούς.

Θα εκτιμούσα πολύ οποιαδήποτε βοήθεια. Ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #167103 από sakis69
καλημερα .και εγω νεος ειμαι στο forum και αυριο θα παραλαβω την ιδια σομπα .Απο οτι εχω διαβασει στο μανουαλ της σομπας στην σελιδα 13 γραφει οτι τις πρωτες 24 ωρες πρεπει να την λειτουργουμε στην πρωτη σκαλα και μετα σιγα σιγα να την ανεβασουμε . τωρα με την θερμοκρασια του δωματιου που δεν ανεβαινει μπορει να φταιει η μονωση του σπιτιου το αν εχεις διπλα τζαμια στα παραθυρα το ποσο κρυο ηταν το σπιτι πριν , το ποσο κρυο κανει εξω .
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": SiSAggEL

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #167104 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΜΑΛΑΚΙΕΣ γραφουν!!!!!!ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΣΟΜΠΑ ΣΤΗΝ 1 ΣΚΑΛΑ !!!!!!!ΕΙΝΑΙ Η ΣΚΑΛΑ ECO(ΧΑΜΗΛΩΤΕΡΗ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΦΛΟΓΑΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΖΗΤΗΣΕΙ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΑΥΤΗ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ECO ΠΕΘΑΜΕΝΑ ΜΕ ΤΑ ΕΛΑΧΙΣΤΑ KW ΑΠΟΔΟΣΗΣ!!!!!!!!!!βαλε τη σομπα εκτος σπιιου στην POT 5(μεγαλυτερη) ΣΚΑΛΑ αστη εξω απο το σπιτι να δουλεψει 1-2 ωρες να καουν οι λαμαρινες και να ξεμυρισει και μετα καντη τοποθετηση.θελει ρυθμιση στο κρυφο μενου,βρες με εδω www.facebook.com/kostas.pixas να σε βοηθησω διοτι θελουν 120αριαααααα!!!!!!!!!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #167105 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
.θελει ρυθμιση στο κρυφο μενου,βρες με εδω www.facebook.com/kostas.pixas να σε βοηθησω διοτι θελουν 120αριαααααα!!!!!!!!!!!!!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": SiSAggEL

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #167106 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΕΠΕΞΗΓΗΣΗ ΤΟΥ ΚΟΝΤΡΟΛΕΡ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ




Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #167109 από SiSAggEL
Το σπίτι ήταν κρύο είναι γεγονός αυτό. Η μόνωση δεν είναι καλή, έχω απώλειες και για αυτό πήγα στη λύση της Pellet μιας και είμαι ενοικιαστής και δεν υπάρχει περίπτωση αντικατάσταση κουφωμάτων. Χθες, δεν είχε πολύ κρύο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.091 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ