Πιστοποιήσεις pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49253 από Grecu_
Απαντήθηκε από Grecu_ στο θέμα Πιστοποιήσεις pellet

mastoras έγραψε:
Η bio-therm δεν έχει όμως EN-plus .....γιατί δεν έχει ? το ξέρεις ? :huh:


Mήπως επειδή δεν της χρειάζεται? Ειδικά λαμβάνοντας υπ΄όψην οτι το ΕΝ plus βασίστηκε στο DIN για την εξέλιξή του... Δηλαδή το Din είναι καλό, το EN είναι εξ'απο'δω και το καθόλου είναι πάλι ok?

Επιμένεις στο χρυσοπληρωμένη-λαδωμένη, τη στιγμή αν συγκρίνουμε το σέρβικο με τα τετραπλάσια μεταφορικά και το νταβατζιλίκι της πιστοποίησης, το ελληνικό έχει την ίδια τιμή. Αυτό τι σου λέει?
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Grecu_.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49259 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Πιστοποιήσεις pellet
οχι ο Ελληνας "πιστοποιητης" ναι...
ο ελληνας "ελεγκτης" ναι....

και επειδη ψυλιαζομαι που το πας ( και για να κλεισουμε τα off-topic καπως ) ΟΛΑ ειναι θεμα παιδιας.... απο το φακελακι μεχρι την ευσυνηδησια....

το ποιο αχρηστο πραγμα ειναι για μενα η πιστοποιηση...
δε παυει ομως να ειναι μια εδειξη σοβαρότητας.. και το λεω ενδειξη γιατι κι ο "αλλος" που υπογραφει εχει ευθυνη...
αλλα ας μεινουμε εδω.....

στο θεμα μας

ναι για μενα η πιστοποιηση στο πελλετ ειναι μια ενδειξη οτι αυτο το φυσικό προιον που επειρεαζεται απο 1002 παραγοντες εχει ΕΣΤΩ μια ποιοτητα πανω απο ενα Χ οριο.....

απο κει και περα οπως αναφερθηκε και πριν
οπως θεωρω απαραδεκτο να μου πουλανε οι Αθηναιοι εμποροι το πελετ οσο ο Γιωργος αλλο τοσο θεωρω απαραδεκτο η οποια ελληνικη βιομηχανια βιοτεχνια ή εστω μαγαζακι να μη μπορει να κανει εστω το τοσο στη διαφορά τιμης απο το εισαγωμενο....
ειπα και πριν - ξεφτυλισμα της τιμης σε off season και για χ ποσοτητα.... πχ...
δε ξερω απο μαρκετινγκ ειμαι σκραπας....

τροποι να ενισχυσεις την τοπική αγορα αμα θες υπαρχουν....
και το εφαρμόζουν οι Σερβοι ( χχαχαχαχαχ)
Δοκιμασε να περασεις τελωνειο στη Σερβια....
Θα "αυτοκτονησεις" απο την γραφειοκρατεια....
και δεν εχουν γρηγοροσημο....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49260 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Πιστοποιήσεις pellet

Grecu_ έγραψε: Επιμένεις στο χρυσοπληρωμένη-λαδωμένη, τη στιγμή που με τα τετραπλάσια μεταφορικά και το νταβατζιλίκι της πιστοποίησης το ελληνικό πέλλετ έχει την ίδια τιμή. Αυτό τι σου λέει?


Εσυ τώρα θέλεις να με ρίξεις στο λογοπαίγνιο των τιμών. :lol: Δεν έχω άποψη προς το παρών. Είμαι φρέσκος στο πέλλετ, και ξεκίνησα μόλις τώρα την φρίκη μου με τα "αυστριακά" και τα πιστοποιημένα.

Δεν λέω όχι στις πιστοποιήσεις.....αντιδρώ στον φανατισμό σε βαθμό ηλιθιότητας αυτών που χωρίς να διαβάζουν χαρακτηριστικά του πέλλετ, αγοράζουν η ζητάν να αγοράσουν απλά και μόνο γιατί είναι "αυστριακά"

Αντιδρώ γιατί και η "κουτσή μαρία" η μάνα μου, η θεία μου, και ο κάθε άσχετος, ακόμα και ο δήθεν σχετικός έχει εμπεδώσει πλέον ότι τα καλύτερα πέλλετ είναι τα "αυστριακά"

Αντιδρώ γιατί αυτή η εσφαλμένη άποψη έχει περάσει και περνάει, στον κόσμο σαν μια γλυκιά καραμέλα, κάνοντας μερικούς όχι απλά να τρίβουν τα χέρια τους, αλλά να γλύφουν τα πελέ τους.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49262 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Πιστοποιήσεις pellet

mastoras έγραψε:

Grecu_ έγραψε: Επιμένεις στο χρυσοπληρωμένη-λαδωμένη, τη στιγμή που με τα τετραπλάσια μεταφορικά και το νταβατζιλίκι της πιστοποίησης το ελληνικό πέλλετ έχει την ίδια τιμή. Αυτό τι σου λέει?


Εσυ τώρα θέλεις να με ρίξεις στο λογοπαίγνιο των τιμών. :lol: Δεν έχω άποψη προς το παρών. Είμαι φρέσκος στο πέλλετ, και ξεκίνησα μόλις τώρα την φρίκη μου με τα "αυστριακά" και τα πιστοποιημένα.

Δεν λέω όχι στις πιστοποιήσεις.....αντιδρώ στον φανατισμό σε βαθμό ηλιθιότητας αυτών που χωρίς να διαβάζουν χαρακτηριστικά του πέλλετ, αγοράζουν η ζητάν να αγοράσουν απλά και μόνο γιατί είναι "αυστριακά"

Αντιδρώ γιατί και η "κουτσή μαρία" η μάνα μου, η θεία μου, και ο κάθε άσχετος, ακόμα και ο δήθεν σχετικός έχει εμπεδώσει πλέον ότι τα καλύτερα πέλλετ είναι τα "αυστριακά"

Αντιδρώ γιατί αυτή η εσφαλμένη άποψη έχει περάσει και περνάει, στον κόσμο σαν μια γλυκιά καραμέλα, κάνοντας μερικούς όχι απλά να τρίβουν τα χέρια τους, αλλά να γλύφουν τα π@π@ρια τους.


και πες μου εσυ τοτε ΤΙ αλλη "σανιδα" ( εκτός απο βρεμενη που θελουν μερικοι) εχουν περαν την καραμελα της πιστοποιησης....

Ξερεις την παρημοια στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος????

αυτο συμβαινει
απο το "ολα χυμα" στο big bag :lol: se "kati" που εστω και μακρυνα "κατι " λεει για "ποιοτητα"....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49264 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Πιστοποιήσεις pellet
( Μαστορα να δω ποτε θα ανεβω στην αγαπημενη μου Θεσσαλονικη... παμε για πολλλαααααα τσιπουρακια!!!!!!!!!)

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49267 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Πιστοποιήσεις pellet

Fokion έγραψε: ........θεωρω απαραδεκτο η οποια ελληνικη βιομηχανια βιοτεχνια ή εστω μαγαζακι να μη μπορει να κανει εστω το τοσο στη διαφορά τιμης απο το εισαγωμενο....
ειπα και πριν - ξεφτυλισμα της τιμης σε off season και για χ ποσοτητα.... πχ...
δε ξερω απο μαρκετινγκ ειμαι σκραπας....


Ουτε και εγώ ξέρω απο μαρκετινγ, αλλά μπορώ να δω ξεκάθαρα την ξενομανία και την κακή νοοτροπία του Έλληνα καταναλωτή.

Εαν σας-μας προσφέρουν τα εργοστάσια, οι έμποροι, οι εισαγωγείς, φθηνό πέλλετ......το μόνο σίγουρο είναι ότι θα το φτύσουν όλοι.....ομαδικώς. Και αυτό γιατί απλά θα είναι φτηνό και Ελληνικό !!!!!

Για κατά την γνώμη μου πολύ καλά κάνουν και οι τιμές τους βρίσκονται εφάμιλλες των "αυστριακών" .....με τέτοια κακή νοοτροπία, αυτό είναι το λιγότερο που μας αξίζει.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": XAALAARAA

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.123 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ