Τιμές ξύλου

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #6462 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Τιμές ξύλου

mastoras έγραψε: Βλέπω ότι όλοι ζητάτε φθηνά ξύλα και παράδοση στην πόρτα σας :lol: ......εμ δεν γίνεται έτσι.

Εάν δεν βρέξεις κώλο ψάρι δεν τρώς....λένε.

Λοιπόν, για να πάρεις φθηνό ξύλο χρειάζεται πρώτα ο χώρος-χωράφι που θα τα συγκεντρώσεις, ο σύνδεσμος με τις γείτονες χώρες, προπληρωμένο το εμπόρευμα πριν ξεκινήσει το φοργηγο, να κοπούν παραστατικά σε κάποια επιχείρηση, και στην συνέχεια να δουλέψεις ο ίδιος να τα κόψεις γιατί είναι σε μπασδέκια του ενός μέτρου, και μετά να βρεις τρόπο να τα μεταφέρεις και να ντανιάσεις στο σπίτι σου......όπου και εάν είναι αυτό.

Έτσι μπορείς να απολαύσεις ξύλο με 46-50ευρώ τον τόνο. :)

μάστορα, έχω όλες αυτες τις προυποθεσεις, αλλά το 46-50 ευρω χρειάζεται ανάλυση.

Πόσο αγοράζεις απο Βουλγαρία τα άκοπα ;
Μεταφορικά;
Που θα ζυγιστούν ; Συνηθως επάνω, όπου κόβεται και το τιμολόγιο.
Θα αφαιρέσει ο Βούλγαρος φύρα (μπασι) ή θα προσκομίσει μονον ζυγολόγιο και τελος ; και πόσο τοις % θα κόψει αν κόψει;
Αν πληρώσεις 22 τόνους και τα κόψεις στην κορδέλα και μετά απο 15 μερες τα ξαναζυγίσεις, δεν θα δείξει πάνω απο 18 τονους η ζυγαριά (εκτος αν έχεις πάρει πολύ μπάσι- θα έχεις 19 τόνους)

και όπως είπες...αν δεν βρέξεις κώλο όλα εύκολα τα βλέπεις :silly:


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #6465 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Τιμές ξύλου

Nasikas έγραψε: και όπως είπες...αν δεν βρέξεις κώλο όλα εύκολα τα βλέπεις :silly:


Απόλυτα σωστό :)

Όταν τα έχουμε στα χέρια μας πλέον, τότε θα ξέρουμε......υπομονή τον άλλο μήνα. ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9392 από ianaipakos
Απαντήθηκε από ianaipakos στο θέμα Τιμές ξύλου

theo64 έγραψε: Για φέτος αγόρασα 22 τόνους οξυά άκοπη με 55 ευρώ τον τόνο απο την Αριδαία (ένα ολόκληρο φορτηγό) με τα έξοδα για το κόψιμο και το σχίσιμο μου στοίχισε 65 ευρώ ο τόνος. Η αγορά έγινε αρχές Ιουνίου. Λογικά περίπου 10 τόνοι θα μου περισέψουν για του χρόνου, η αγορά που θέλω να κάνω θα είναι για την μεθεπόμενη χρονιά. Αν τιμή που ανέφερε ο φίλος mastoras είναι για Βουλγαρία και σ΄αυτή προστίθεται και η μεταφορά τότε μάλλον θα προτιμήσω τη λύση που ακολούθησα και φέτος, απλά το φορτηγό (περίπου 24 τόνοι) θα το μοιραστώ με τον αδελφό μου. Πρέπει να έχω πάντα ξερά ξύλα για το λέβητα (πυρόλυσης βλέπετε).



Φιλε αγαπητε καλησπερα το ιδιο και δω.... ενδιαφερομαι και γω για φορτηγο ακοπα , κομμενα ολοκληρα !!!!! οτι ναναι κτλ... παρακαλω μπορεις να μου στειλεις στοιχεια θα σου ημουν ευγνωμων...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9415 από ianaipakos
Απαντήθηκε από ianaipakos στο θέμα Τιμές ξύλου
οποιος εχει κανα τηλεφωνο απο βουλγαρια για ξυλα παρακαλω να μου στειλει mail στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by ianaipakos. Αιτία: λαθος χειρισμος..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9416 από ianaipakos
Απαντήθηκε από ianaipakos στο θέμα Τιμές ξύλου

ianaipakos έγραψε:

theo64 έγραψε: Για φέτος αγόρασα 22 τόνους οξυά άκοπη με 55 ευρώ τον τόνο απο την Αριδαία (ένα ολόκληρο φορτηγό) με τα έξοδα για το κόψιμο και το σχίσιμο μου στοίχισε 65 ευρώ ο τόνος. Η αγορά έγινε αρχές Ιουνίου. Λογικά περίπου 10 τόνοι θα μου περισέψουν για του χρόνου, η αγορά που θέλω να κάνω θα είναι για την μεθεπόμενη χρονιά. Αν τιμή που ανέφερε ο φίλος mastoras είναι για Βουλγαρία και σ΄αυτή προστίθεται και η μεταφορά τότε μάλλον θα προτιμήσω τη λύση που ακολούθησα και φέτος, απλά το φορτηγό (περίπου 24 τόνοι) θα το μοιραστώ με τον αδελφό μου. Πρέπει να έχω πάντα ξερά ξύλα για το λέβητα (πυρόλυσης βλέπετε).


Φιλε
τεο αν εχεις τηλεφωνο απο ξυλα θα σου ημουν υποχρεος.......

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9598 από mariakk
Απαντήθηκε από mariakk στο θέμα Τιμές ξύλου
ενδιαφερομαι να αγορασω 30 τονους σου ειναι ευκολο να μου δωσεις στοιχεια απο αριδαια? Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.152 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ