Τιμές ξύλου

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9599 από mariakk
Απαντήθηκε από mariakk στο θέμα Τιμές ξύλου

GeoTa έγραψε:

dmtr έγραψε:

theo64 έγραψε: Για φέτος αγόρασα 22 τόνους οξυά άκοπη με 55 ευρώ τον τόνο απο την Αριδαία (ένα ολόκληρο φορτηγό) με τα έξοδα για το κόψιμο και το σχίσιμο μου στοίχισε 65 ευρώ ο τόνος. Η αγορά έγινε αρχές Ιουνίου. Λογικά περίπου 10 τόνοι θα μου περισέψουν για του χρόνου, η αγορά που θέλω να κάνω θα είναι για την μεθεπόμενη χρονιά. Αν τιμή που ανέφερε ο φίλος mastoras είναι για Βουλγαρία και σ΄αυτή προστίθεται και η μεταφορά τότε μάλλον θα προτιμήσω τη λύση που ακολούθησα και φέτος, απλά το φορτηγό (περίπου 24 τόνοι) θα το μοιραστώ με τον αδελφό μου. Πρέπει να έχω πάντα ξερά ξύλα για το λέβητα (πυρόλυσης βλέπετε).


theo64 αν μπορείς στειλε μου σε παρακαλώ κάποιο στοιχείο επικοινωνίας για την αγορα ολόκληρου φορτηγού ξύλων. Το e-mail μου είναι: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.


Καλησπέρα. Αν μπορείς να το στείλεις και σε μένα;

Ευχαριστώ

ενδιαφερομαι να αγορασω 30 τονους σου ειναι ευκολο να μου δωσεις στοιχεια απο αριδαια? Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9642 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Τιμές ξύλου

Nasikas έγραψε:

mastoras έγραψε: Βλέπω ότι όλοι ζητάτε φθηνά ξύλα και παράδοση στην πόρτα σας :lol: ......εμ δεν γίνεται έτσι.

Εάν δεν βρέξεις κώλο ψάρι δεν τρώς....λένε.

Λοιπόν, για να πάρεις φθηνό ξύλο χρειάζεται πρώτα ο χώρος-χωράφι που θα τα συγκεντρώσεις, ο σύνδεσμος με τις γείτονες χώρες, προπληρωμένο το εμπόρευμα πριν ξεκινήσει το φοργηγο, να κοπούν παραστατικά σε κάποια επιχείρηση, και στην συνέχεια να δουλέψεις ο ίδιος να τα κόψεις γιατί είναι σε μπασδέκια του ενός μέτρου, και μετά να βρεις τρόπο να τα μεταφέρεις και να ντανιάσεις στο σπίτι σου......όπου και εάν είναι αυτό.

Έτσι μπορείς να απολαύσεις ξύλο με 46-50ευρώ τον τόνο. :)

μάστορα, έχω όλες αυτες τις προυποθεσεις, αλλά το 46-50 ευρω χρειάζεται ανάλυση.

Πόσο αγοράζεις απο Βουλγαρία τα άκοπα ;
Μεταφορικά;
Που θα ζυγιστούν ; Συνηθως επάνω, όπου κόβεται και το τιμολόγιο.
Θα αφαιρέσει ο Βούλγαρος φύρα (μπασι) ή θα προσκομίσει μονον ζυγολόγιο και τελος ; και πόσο τοις % θα κόψει αν κόψει;
Αν πληρώσεις 22 τόνους και τα κόψεις στην κορδέλα και μετά απο 15 μερες τα ξαναζυγίσεις, δεν θα δείξει πάνω απο 18 τονους η ζυγαριά (εκτος αν έχεις πάρει πολύ μπάσι- θα έχεις 19 τόνους)

και όπως είπες...αν δεν βρέξεις κώλο όλα εύκολα τα βλέπεις :silly:


Τελευταία επικοινωνία προχτές που είχα με τον Ελληνα έμπορο φορτηγατζή, μιλήσαμε για 200 τόνους παράδοση στην Θεσ/νίκη και Γιαννιτσά με αυτήν την τιμή.........τουλάχιστον αυτήν την τιμή του ζήτησα εγώ. :)

Θα μου απαντήσει όταν επιστρέψει από την Βουλγαρία.

Οπότε αναμένουμε εάν δεχτεί την προσφορά μας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #10010 από stalker
Απαντήθηκε από stalker στο θέμα Τιμές ξύλου
επειδη τελευταια ασχολουμε με το θεμα τιμης ξυλου απο βουλγαρια γιατι με ενδιαφερει επαγγελματικα, εχω να πω πως τα 45-50 λεπτα που αναφερεται ειναι πολυ δυσκολο ειδικα αυτην την εποχη να τα πετυχετε Φρεσκιες τιμες απο βορεια 40-50 λεβα το κυβικο απο δασαρχειο συν κοπτικα συν μεταφορικα συν τιμολογιο κ χωρις να υπολογιζουμε τον Βουλγαρο εμπορο.. βεβαια ειναι ρευστη περιοδο περιμενουμε σε εναν μηνα περιπου να ξεκαθαρισει το τοπιο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #10032 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Τιμές ξύλου

stalker έγραψε: επειδη τελευταια ασχολουμε με το θεμα τιμης ξυλου απο βουλγαρια γιατι με ενδιαφερει επαγγελματικα, εχω να πω πως τα 45-50 λεπτα που αναφερεται ειναι πολυ δυσκολο ειδικα αυτην την εποχη να τα πετυχετε Φρεσκιες τιμες απο βορεια 40-50 λεβα το κυβικο απο δασαρχειο συν κοπτικα συν μεταφορικα συν τιμολογιο κ χωρις να υπολογιζουμε τον Βουλγαρο εμπορο.. βεβαια ειναι ρευστη περιοδο περιμενουμε σε εναν μηνα περιπου να ξεκαθαρισει το τοπιο


Εαν πετύχεις με το καλό, και ξεκινήσεις δουλειά με το εμπόριο ξυλείας, πέρασε η κάτσε ;) εδώ, να μας δώσεις, η να μας δίνεις συνέχεια μια τέτοια τιμή-προσφορά που να συμφέρει όλους μας.

Έτσι νομίζω δεν θα χρειάζεται να ψάχνεις για πελάτες παραπέρα. :)
Last edit: 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν by mastoras.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GeoTa, stalker

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #10081 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Τιμές ξύλου

GeoTa έγραψε:

dmtr έγραψε:

theo64 έγραψε: Για φέτος αγόρασα 22 τόνους οξυά άκοπη με 55 ευρώ τον τόνο απο την Αριδαία (ένα ολόκληρο φορτηγό) με τα έξοδα για το κόψιμο και το σχίσιμο μου στοίχισε 65 ευρώ ο τόνος. Η αγορά έγινε αρχές Ιουνίου. Λογικά περίπου 10 τόνοι θα μου περισέψουν για του χρόνου, η αγορά που θέλω να κάνω θα είναι για την μεθεπόμενη χρονιά. Αν τιμή που ανέφερε ο φίλος mastoras είναι για Βουλγαρία και σ΄αυτή προστίθεται και η μεταφορά τότε μάλλον θα προτιμήσω τη λύση που ακολούθησα και φέτος, απλά το φορτηγό (περίπου 24 τόνοι) θα το μοιραστώ με τον αδελφό μου. Πρέπει να έχω πάντα ξερά ξύλα για το λέβητα (πυρόλυσης βλέπετε).


theo64 αν μπορείς στειλε μου σε παρακαλώ κάποιο στοιχείο επικοινωνίας για την αγορα ολόκληρου φορτηγού ξύλων. Το e-mail μου είναι: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.


Καλησπέρα. Αν μπορείς να το στείλεις και σε μένα;

Ευχαριστώ


Και σε μενα Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. οποιος εχει τηλ , εμαιλ , οτιδηποτε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11300 από sakaflias
Απαντήθηκε από sakaflias στο θέμα Τιμές ξύλου
Γεια χαρά σε όλους/ες σας. ΅Είμαι καινούριος στο forum και θα ήθελα να ρωτήσω ορισμένα πράγματακια.
Με ενδιαφέρει η αγορα ξυλείας δρυς ή οξύα (για καυσόξυλα) από την Βουλγαρία της τάξεως των 100 τόνων. Μήπως γνωρίζει κάποιος ποιά είναι η τιμή του τόνου(άκοπα)?
Μήπως κάποιος έχει κάποιο τηλέφωνο επικοινωνίας με κάποιον έμπορο στην Βουλγαρία?
Μήπως κάποιοος θα μπορούσε ν μου δώσει κάποιες πληροφορίες γενικότερα με την αγορά ξυλείας απο την Βουλγαρία.??
Ευχαριστώ,
To email μου είναι:alkon1966@hotmail.com

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.155 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ