Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
4 Χρόνια 1 Μήνας πριν #170255 από Johnpropoman

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: Φίλε να σαι σίγουρος ότι αφορά ηλεκτρολογικά και ηλεκτρονικα δεν ρουφηξα ΤΙΠΟΤΑ!!!!ΚΑΠΟΙΟΙ ΡΟΥΦΟΥΣΑΝ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΤΑ ΕΔΕΙΧΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΊΕΣ ΚΑΙ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ!!!!Για αυτό και ο Στάθης δεν ΞΑΝΑΕΓΡΑΨΕ πλεον ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΓΡΑΨΩ!!!!!!GOOD LUCK


Δεν αναφερόμουν στα ηλεκτρολογικά καθώς μας έχεις ενημερώσει για το επάγγελμά σου,αλλά με τ'άλλα τεχνικά και μη θέματα που πραγματεύεται το forum.-
Ευχαριστώ. :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 1 Μήνας πριν #170256 από damkas
Απαντήθηκε από damkas στο θέμα Re:Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

PAPADAKIS έγραψε: Θα σταθώ σε 2 διαφορετικά πράγματα που παρατήρησα τα τελευταία χρόνια.

Ο Κώστας με την βοήθεια του τα τελευταία χρόνια πρέπει να εξυπηρέτησε/βοήθησε πάνω από 300 άτομα.
Το νούμερο είναι σχετικό και κατά προσέγγιση.
Δεν είπε ποτέ ΟΧΙ και πάντα απαντούσε σε όλους ή σχεδόν όλους.
Το ΟΧΙ το είπε σε άτομα που φαινότανε από μακριά ότι ήτανε μαϊμού.
Πολλοί μέσα εδώ θα τους πήρατε χαμπάρι.Δική μου άποψη είναι όταν μερικοί ζητούσανε σεταρίσματα από διάφορες σόμπες με το παιδί να κρυώνει ή τον κακό τεχνικό που δεν ήρθε.Μπορεί και εύχομαι να κάνω λάθος γιά τον παραπάνω συλλογισμό.
Δεν μπορώ να ξεχάσω ούτε ότι αν και πολλοί έπαιρναν σόμπα από Leroy ή Praktiker μετά ζητούσανε βοήθεια από το φόρουμ γιά σωστό σετάρισμα.Μην ξεχνάτε ότι και τα πολυκαταστήματα έχουνε τεχνιτες αλλά και καλούς δικηγόρους.
Τα διαφεύγοντα κέρδη από επίσκεψη τεχνίτη στο σπίτι είναι δέλεαρ και δεν μπορεί ένα δημόσιο φόρουμ να βγάζει ολόκληρο σετάρισμα σόμπας και να τους τρώει την δουλειά.
Φανταστήτε να ζητήσω σετάρισμα σόμπας αγορασμένη από leroy από το φόρουμ , να μου βγάζει το "σεντονι" ο Κώστας και μετά να βγω και να πω ότι μου κάνατε ζημιά.Καλή δουλεία γιά δικηγόρο.
Σωστά ο Κώστας απαντούσε σε καθένα ξεχωριστά και προσωπικά και αυτό προστάτευε το φόρουμ.

Μου έκανε εντύπωση επίσης ότι από τα 300 άτομα που ο Κώστας έστειλε σεταρίσματα,ΚΑΝΕΝΑΣ μα ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΣΕ ΚΛΗΣΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΑΛΛΩΝ. Ητανε όλοι αυτοί ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΙΣΤΕΣ???Πέρνανε αυτό που θέλανε και δρόμο??

Από την άλλη το μόνο που με πείραξε μετά από τόσα χρόνια ενεργού συμμετοχής του Κώστα είναι ότι αυτό το "παρεϊστικό που υπήρχε στο φόρουμ" εξαφανίστηκε.Δεν υπήρχε ο καθημερινός αγώνας να βρούμε τρόπο να βοηθήσουμε τους άλλους.
Τα είχε ο Κώστας έτοιμα και τα έδινε.

Σέβομαι αρκετά και εκτιμώ την άποψη των προλαλλήσαντων (ΧΡΗΣΤΟΣ8 - XRYSAFIS -JOHNPROPOMAN) και εύχομαι να βρεθεί μιά μέση λύση και όχι να τσακωνόμαστε μεταξύ μας.

Συμφωνώ απόλυτα

Στάλθηκε από το VKY-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 1 Μήνας πριν #170265 από xrysafis72
Απαντήθηκε από xrysafis72 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Nasikas έγραψε: Να συμπληρώσω μια εμπειρία , στα όσα εύστοχα σημείωσε ο κ Παπαδάκης.
Μέσω καναλιού YouTube, με βρήκε καποιος και ζητούσε βοήθεια σε καποιο πρόβλημα.
Του την έδωσα απλόχερα , μέσω inbox - Facebook.
Μου έκανε εντύπωση που όταν του ζητούσα να είμαστε σε βιντεοκλήση την ώρα που θα διορθώνει (όπως έχω κάνει σε δεκάδες - σχεδόν αγνώστους) έβλεπα άρνηση πεισματικά.

Να μην πολυλογώ, έσπασε ο διάολος το ποδάρι και επικοινώνησε μαζί μου και ο πραγματικός χρήστης της σόμπας.
Ενεκα που ο πρώτος κύριος ήταν τεχνικός που πήγε και του ζητούσε 150 ευρώ να του την φτιάξει.

Επομένως, ας μην αδικούμε τον Κώστα. (που του είχα ρίξει πέρυσι :silly: :silly: μπηχτές...στείλε μεηλ- δες μέηλ..) :silly: :silly:

Aρε βλαχοοοοοοοοοοοοοοοοο ακομα να με πας στην alfawood να δω την παραγωγη.ακομα περιμενω την κεραμικη αντισταση για τον φερολι.Και δεν φτανουν ολα αυτα δεν μας κανεις κανενα τηλεφωνο ουτε μνμ στο φασεβοοκ.Βγηκες συνταξη και μας ξεχασες(η μπας και αλλαξες και εχεις εφεση για τα καφενεια)

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 1 Μήνας πριν #170287 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

xrysafis72 έγραψε:

Nasikas έγραψε:

Aρε βλαχοοοοοοοοοοοοοοοοο ακομα να με πας στην alfawood να δω την παραγωγη.ακομα περιμενω την κεραμικη αντισταση για τον φερολι.Και δεν φτανουν ολα αυτα δεν μας κανεις κανενα τηλεφωνο ουτε μνμ στο φασεβοοκ.Βγηκες συνταξη και μας ξεχασες(η μπας και αλλαξες και εχεις εφεση για τα καφενεια)

Είσαι άδικος. Πριν 5 μέρες μιλήσαμε στο μέσεντζερ,\
Και.....
Κάθε φορά που είμαι σε βλάβη φερόλι, πάντα σε παίρνω και σε συμβουλέυομαι. :blink: :blink:
Απλά έτυχε να τα έχω μάθει πιά....

Πάνω απο Θεσσαλονίκη , έχω δύο χρόνια να ανέβω. Με κυνηγούν οι Βούλγαροι και το ξέρεις.
Την αγάπη μου την έχεις πάντα.


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 11 Μήνες πριν #170465 από Rouleman
Απαντήθηκε από Rouleman στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Καλησπερα, να γραψω οσον αφορα την κεραμικη αντισταση, μεχρι στιγμης ολα πανε καλα, την εχω τοποθετημενη σχεδον 2 μηνες και 1 βδομαδα, και εχει αναψει περιπου 100 ωρες. Ενα θεμα ειχα με το σπυραλ του κοχλια, απο την θερμοκρασια της σωληνας του καυστηρα, εχει αλλαξει χρωμα και με το καιρο σαν να επεφτε προς τα κατω και επερνε μια μικρη κληση με αποτελεσμα να φρακαρουν τα πελλετ και να μου βγαζει Α1, εκανα μια παντεντα με ενα συρμα ωστε να το κραταει παντα σε ευθεια γραμμη με την σωληνα τροφοδοσιας και δεν ξαναειχα θεμα με κολλημενα πελλετ.

Χτες ομως ανακαλυψα αλλα 2 θεματακια, ρωγμες στο τασακι και ρωγμη στην μετωπη της μπουκας στο σημειο της τρυπας της αντιστασης, οπως φενεται στις φωτογραφιες που θα ανεβασω παρακατω, αυτο που με ανησυχει, ειναι οτι μεχρι στιγμης εχω καψει 4 τονους και ο καυστηρας εχει βγαλει προβληματα, και ποιος ξερει αν θα την βγαλει καθαρη στο μελλον..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 3 Χρόνια 11 Μήνες πριν #170466 από Rouleman
Απαντήθηκε από Rouleman στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Εδω φενεται πως εβαλα ενα συρμα να κραταει το σπυραλ σε ευθεια γραμμη.



και εδω φενονται οι ρωγμες στο τασακι και στην μετωπη της μπουκας. Το τασακι θα προσπαθησω να το κολλησω, να δως πως θα παει.




Last edit: 3 Χρόνια 11 Μήνες πριν by Rouleman.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.218 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ