Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
3 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #172836 από stergiosbik

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: ΠΡΙΝ 20 ΜΕΡΕΣ ΣΤΗ ΛΕΙΒΑΔΙΑ ΑΛΛΑΞΑΜΕ ΗΔΗ 2 ΠΛΑΚΕΤΕΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΥΝΕΧΙΖΌΤΑΝΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΥΝΕΡΓΑΖΌΤΑΝΕ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ!!!!ΤΑ ΞΗΛΩΣΑΜΕ ΟΛΑ ΒΑΛΑΜΕ MASTER 2500 ΣΥΝΔΕΣΑΜΕ ΜΟΝΟ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΑΙΣΘΗΤΗΡΑ ΝΕΡΩΝ ΑΙΣΘΗΤΗΡΑ ΚΑΥΣΑΕΡΙΩΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΤΑΒΑΣΕΙΣ(ΟΧΙ ΦΩΤΟΚΥΤΤΑΡΟ ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΕΠΙΛΟΓΗ) ΜΟΤΕΡ ΚΟΧΛΙΑ ΑΙΣΘΗΤΗΡΑ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ ΦΛΟΓΑΣ ΤΟΥ ΣΩΛΗΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΑΕΡΑ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΝΤΟΛΗ ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗ ΧΩΡΟΥ ΕΓΙΝΕ ΡΥΘΜΙΣΗ(ΧΡΟΝΟΒΟΡΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟ ΤΑΙΡΙΑΣΕΙΣ)ΑΛΛΑ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΔΕΝ ΘΑ "ΞΑΝΑΚΟΙΜΗΘΕΙ ΣΤΟ ΛΕΒΗΤΟΣΤΑΣΙΟ"!!!!!!ΕΙΧΕ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΕΙ!!!!
 

Εφτασες Λειβαδια ρε θηριο;

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #172844 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Φίλος τεχνικός μαζί με την δική μου καθοδηγη για ξηλωμα ραβε και ρυθμίσεις ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΠΕΝΑ!!!!ΔΕΝ ΦΕΥΓΩ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗ ΛΑΜΙΑ!!!!!ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΣΤΕΡΓΙΟ
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stergiosbik

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 11 Μήνες πριν #173033 από antonisbv
Απαντήθηκε από antonisbv στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Έχεις κάποιον μάστορα στη Λιβαδειά όπως ανέφερες παραπάνω που θέλω να μου κάνει μια μετατροπή στο λέβητα μου?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 11 Μήνες πριν #173034 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Γράψε ένα εμαιλ σου να μιλήσουμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 11 Μήνες πριν #173035 από antonisbv
Απαντήθηκε από antonisbv στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 2 Χρόνια 11 Μήνες πριν #173062 από tempes
Απαντήθηκε από tempes στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Περιμενα να τελειωσει η σεζον της θερμανσης , να σταματησει οριστηκα να καιει ο λεβητας για να ενημρωσω για την κατασταση .

Φίλε μου είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα και μου κάηκαν 3 πλακέτες....
Η λύση είναι φτηνή και εύκολη:
Σταθεροποιητής τάσης με κόστος 50 ευρώ και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα!

 
Μου επεστρεψαν  την δευτερη πλακετα , με το προβλημα που εμφανιζεται στο βιντεο που εχω παραεθσει πιο πισω . Την εβαλα πανω , εκανε δυο φορες το ιδιο προβλημα αλλα δουλεψε. Η λυση που εδωσα ηταν σε συνδυασμο με την λυση που ειπε ο tomasP12 και ο τεχνικος του αντιπροσωπου . Δηλαδη , ξεβιδωσα και καθαρισα ολα τα καλωδια στις επαφες στη κλαιμα που εχει ο φερολι , εβαλα σταθεροποιθητη τασεως στην κεντρικη γραμμη και απο τοτε σχεδον δυο μηνες , δουλευει τελεια .

Το τελειο ομως κρατησε μεχρι πριν δυο μερρες , ξαφνικα μπουκωσε και εβγαλε Α01 . Οκ γνωστο το προβλημα , καθαριζω τον κοχλια , παταω το κουμπι δουλευει , την αλλη μερα τα ιδια κοιταω την φλωγα οσο κανει εναυση δεν μου αρεσει , μετα απο λιγη ωρα Α02 . Καινουριο αυτο καθαριζω την φωτοαντισταση και τιποτα παλι το ιδιο.
Φτανει μεχρι την τριτη σκαλα , η και τεταρτη , κοβει ξαφνικα την τροφοδοσια πελλετ χαμηλωνει τον αερα και ενω ακομα κραταει φλογα ξεκιναει παλι απο την πρωτη σκαλα , και αυτο επαναλαμβανεται μεχρι να βγαλει Α02
 
Last edit: 2 Χρόνια 11 Μήνες πριν by tempes.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.263 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ