Τιμές pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26593 από Tera63
Απαντήθηκε από Tera63 στο θέμα Τιμές pellet
Φτηνά εργατικά, άλλο να πληρώνεις 200-300 ευρώ εργατικά και άλλο 2000, πετρέλαιο 1.30 το λίτρο και όχι 1.60. Η πληθώρα για να μην πούμε το 90% από αυτές ή δεν έχουν λασποτήρες ή αρίθμηστους κινητήρες, φανάρια πισινά που δεν δουλεύουν κανονικά και κάτι κάποια πραγματάκια που αν κυκλοφορούσαν προς δυσμάς θα τις σταματούσαν στο τελωνείο, αλλά εδώ είναι Ελλάδα και όλα είναι δυνατά. Το 1989 έξω από το Σάλτζμπουργκ μας σταμάτησε η αστυνομία για σπασμένο λασπωτήρα, γυρνούσαμε από Γερμανία - Ελλάδα, παρκάραμε 2 ημέρες (Σάββατο γαρ) μέχρι να φτιαχτεί την Δευτέρα. Το 1991 δεν μας άφηναν να περάσουμε από Σλοβενία σε Ιταλία γιατί βραχυκύκλωσε το ένα πίσω στοπ και κάηκε η λάμπα. Έτσι και σε πάρουν χαμπάρι ότι ντουμανιάζεις την Εθνική Οδό ή έχεις άπλυτη νταλίκα καλύτερα βρες συνεργείο ή πλυντήριο (σε συνοδεύουν μέχρι εκεί και θεωρείται υπεύθυνος ο ιδιοκτήτης του συνεργείου για την επισκευή).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26598 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Τιμές pellet
Οι Ρουμανία έχει πιο αυστηρούς κανόνες στις μεταφορές απο την Βουλγαρία (και την Ελλάδα ακόμα).

Το πρόβλημα είναι η Ελλάδα με τους πουλημένους εφοριακούς.
Κατέβαινα απο Τελωνείο Εξοχής προς Δράμα και στις άκρες του δρόμου σε μήκος 30 χλμ. ήταν σταθμευμένες πάνω απο 150 νταλίκες και φορτηγάκια.
Στην διασταύρωση Προσοτσάνης είχε μεικτό κλιμάκιο ΣΔΟΕ.
Σταμάτησα και τους ενημέρωσα.
Γελούσαν τα ρεμάλια. (αντί να κάνουν μερικά χιλιόμετρα πίσω και να αρχίσουν ελέγχους)
Θύμωσα.
Κόντεψαν να με συλλάβουν.
Η καταγγελία μου στο Υπουργείο βρίσκεται κάπου ανάμεσα σε καλένδες και 3ο υπόγειο.


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by Nasikas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26600 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τιμές pellet
Νασικας θα σε παρακαλουσα να μην τα γραφετε αυτα καθως λετε αληθειες και μου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι την στιγμη μαλιστα που σκεφτονται πως θα βγει η εφεδρεια στο δημοσιο αντι να ανοιξουν τους λογαριασμους ολων των δημοσιων υπαλληλων εναν προς εναν και να σουταρουν κοσμο.Μη παιδια γιατι θα αρχισω βραδιατικα τα μπινελικια και δεν θα σταματησω με τιποτα.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stergiosbik

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26613 από Τάκης
Απαντήθηκε από Τάκης στο θέμα Τιμές pellet

giogud έγραψε: Ο συγκεκριμένος πουλάει φύκια για μεταξωτές κορδέλες. Αποδείχθηκε περίτρανα.

......

Καμία απόδειξη δεν μας παρουσίασες. Θα ήταν ενδιαφέρον ο kiko να έστελνε δείγμα από τα "φύκια" που αγόρασε στον κ Μόσχαλη και κάποιος άλλος χρήστης δείγμα από τα πέλλετ που εμπορεύεσαι και έχει αγοράσει. Να μιλάς τότε, αν σε παίρνει, και νάχεις και τα δίκαια σου.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26618 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Τιμές pellet

Tera63 έγραψε: Ο Τσουλφίδης πέρυσι είχε 9% ΦΠΑ, δεν ξέρω πως, αλλά είχε βγάλει κάποια άκρη με την ΔΟΥ. Έχω τις αποδείξεις λιανικής σ'αυτό δεν υπάρχει αμφισβήτηση.
.

Είχα προειδοποιήσει στο φόρουμ.
(Εύχομαι οι αποδείξεις να είναι ανώνυμες, χωρίς στοιχεία σου. Αν και η εφορία δεν φημίζεται για την εργατικότητα. Άλλως θα σου ερχόταν συμπληρωματική χρέωση.= Άγνοια νόμου δεν διακιολογείται απο την νομοθεσία μας)


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26622 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Τιμές pellet

Ο Τσουλφίδης πέρυσι είχε 9% ΦΠΑ, δεν ξέρω πως, αλλά είχε βγάλει κάποια άκρη με την ΔΟΥ. Έχω τις αποδείξεις λιανικής σ'αυτό δεν υπάρχει αμφισβήτηση.


Από τις πληροφορίες μου, το πρόστιμο που έφαγε ακόμη το φυσάει και δεν κρυώνει. Εννοείται ότι τα πλήρωσε τελικά όλα από την τσέπη του.

Καμία απόδειξη δεν μας παρουσίασες. Θα ήταν ενδιαφέρον ο kiko να έστελνε δείγμα από τα "φύκια" που αγόρασε στον κ Μόσχαλη και κάποιος άλλος χρήστης δείγμα από τα πέλλετ που εμπορεύεσαι και έχει αγοράσει. Να μιλάς τότε, αν σε παίρνει, και νάχεις και τα δίκαια σου.


Αφού μόνος του τα είπε (ο Φαρσαλιώτης). Για ένα ασπράκι αυστριακό που το συσκευάζω στην Βουλγαρία είπε, μούρλια(το μούρλια δικό μου). Ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματα του.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.354 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ