Τιμές pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31262 από malia
Απαντήθηκε από malia στο θέμα Τιμές pellet
πηρα ρουμανικο το δοκιμασα πολυ καλο!ηταν διαφανη σακουλα αυτη που πηρα αλλα μου ειπε οτι τα επομενα θα ειναι με φιρμα!μου εδειξε ομως οτι ειναι ρουμανικο!σημασια για μενα ειναι οτι καιγοταν!ενω με ελληνικο οτι εχω δει κ οτι εχω παρει!ασταααα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31263 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Τιμές pellet

jps έγραψε: Όσον αφορά αυτό που είπε ο Kerberos δε συμφωνώ.Θα κριθεί εξ'αρχής,αυτός που ξεκινάει τώρα.Εκείνος που ξεκίνησε πριν από δύο χρόνια,θα κριθεί και για πρόπερσι και για πέρισυ και για φέτος.Δηλαδή,συνολικά.


Το 'εξ αρχής' αφορά τις ελληνικές εταιρείες πέλλετ, οι οποίες πέρισυ βρέθηκαν απροετοίμαστες στην έξρηξη ζήτησης που για πρώτη φορά παρατηρήθηκε.
Φέτος κανένας δε δικαιούται να πει ότι δε γνώριζε τι θα συμβεί.
Οπότε, όψομεν...

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31278 από jps
Απαντήθηκε από jps στο θέμα Τιμές pellet

KERBEROS έγραψε:

jps έγραψε: Όσον αφορά αυτό που είπε ο Kerberos δε συμφωνώ.Θα κριθεί εξ'αρχής,αυτός που ξεκινάει τώρα.Εκείνος που ξεκίνησε πριν από δύο χρόνια,θα κριθεί και για πρόπερσι και για πέρισυ και για φέτος.Δηλαδή,συνολικά.


Το 'εξ αρχής' αφορά τις ελληνικές εταιρείες πέλλετ, οι οποίες πέρισυ βρέθηκαν απροετοίμαστες στην έξρηξη ζήτησης που για πρώτη φορά παρατηρήθηκε.
Φέτος κανένας δε δικαιούται να πει ότι δε γνώριζε τι θα συμβεί.
Οπότε, όψομεν...

Φίλε KERBEROS για μένα αυτό δεν είναι το πρόβλημα,όσον αφορά τις ελληνικές εταιρίες παραγωγής πέλλετ και δεν αποτελεί δικαιολογία η περσινή έκρηξη ζήτησης.Σε προηγούμενα ποσταρίσματα μου αναφέρθηκα εκτενώς στις πραγματικές πιστοποιήσεις πέλλετ.Για μένα το σημαντικό δεν είναι η καλή ποιότητα πέλλετ,αλλά η σταθερά καλή ποιότητα πέλλετ και αυτό επιτυγχάνεται μόνο μέσα από έλεγχο,δηλαδή μόνο μέσα από κάποιο φορέα πιστοποίησης.Δυστυχώς μέχρι σήμερα κανένα ελληνικό πέλλετ δεν είναι πιστοποιημένο και αυτό θα έχει ως συνέπεια τις διακυμάνσεις της ποιότητας από πολύ καλό έως απαράδεκτο,από χρονιά σε χρονιά και από παρτίδα σε παρτίδα,για το ίδιο πέλλετ,αφού δε θα ελέγχεται από κανένα.
Μακάρι αυτό να αλλάξει στο μέλλον και να υπάρξουν και ελληνικές πιστοποιημένες εταιρίες παραγωγής πέλλετ.Θα είναι κάτι για το οποίο θα χαρώ ιδιαίτερα.
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by jps.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31309 από Lefterisp
Απαντήθηκε από Lefterisp στο θέμα Τιμές pellet
Πρέπει να καταλάβουμε ότι η ελλάδα στην παραγωγή πέλλετ μπήκε τα τελευταία χρόνια, οι πιο πολλές εταιρίες βουλγαρία-ρουμανία κλπ, είναι πολλά χρόνια.Ακομα μαθαίνουν. Το κράτος δεν έχει κάνει καμία ενεργεια να βοηθήσει και τη παραγωγική διαδικασία(έξοδα,φορολογία,ΦΠΑ), η έστω σεμινάρια επιμόρφωσης. Όσον αφορά τη πρώτη ύλη, σίγουρα η ελλάδα δεν έχει ξύλο,αλλά αν ρωτήσεις κάποιον ο οποίος ξέρει από ξύλα,θα σου πει ότι η πχ βουλγάρικη οξιά δεν έχει καμία σχέση με την ελληνική..γιατί το κλίμα είναι πιο υγρό και δεν έχουν τόσο ήλιο όσο η ελλάδα μας.
Είναι παράνομο,γι αυτό η πρώτη ύλη πρέπει να προέρχεται από ξυλεία η οποία έχει επιτραπεί να κοπεί μέσω του δασαρχείου(καμένα,πεσμένα στο έδαφος,σπασμένα κλπ) και όχι αποψυλώσεις ολόκληρων δασών...όπως γίνεται στα βαλκάνια.

" Τα λόγια δημιουργούν μύθους, οι πράξεις θρύλους "

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32862 από bill3377
Απαντήθηκε από bill3377 στο θέμα Τιμές pellet
Φίλε giogud, έχω την εντύπωση πως παλιότερα σε ένα άλλο φόρουμ είχες γράψει πως έχεις και πέλλετ από ηλιόσπορο. Αν θυμάμαι σωστά, μπορείς να μου πεις αν έχεις και τώρα, πώς και και αν γίνεται να μου πεις τιμή από εδώ ή να μου δώσεις το τηλ. να τα πούμε; Μήπως εκτός απο wood pellet έχεις και agropellet;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32870 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Τιμές pellet

bill3377 έγραψε: Φίλε giogud, έχω την εντύπωση πως παλιότερα σε ένα άλλο φόρουμ είχες γράψει πως έχεις και πέλλετ από ηλιόσπορο. Αν θυμάμαι σωστά, μπορείς να μου πεις αν έχεις και τώρα, πώς και και αν γίνεται να μου πεις τιμή από εδώ ή να μου δώσεις το τηλ. να τα πούμε; Μήπως εκτός απο wood pellet έχεις και agropellet;


Μετά από πολύ κόπο κατάφερα και απαλλάχτηκα από το συγκεκριμένο προϊόν, με σημαντική ζημία. Πολύ δύσκολα θα ξαναφέρω τέτοιο προϊόν και δεν θα το συνιστούσα με τίποτα για οικιακή χρήση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.320 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ