Τιμές pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #673 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Τιμές pellet

michalisgr έγραψε:

KERBEROS έγραψε: Αυτό μπορούμε να το οργανώσουμε από Μάϊο και μετά. Μεγάλες παραγγελίες ανά περιοχές πρέπει να είναι ο πρώτος στόχος, παραγγελίες είτε από Ελάδα είτε από εξωτερικό.


εχεις δικιο..Οποτε απτο νεο ετος ανα περιοχη λεει...

Πάντως εγώ αν ήμουν έμπορος και μου ερχόντουσαν δυο άνθρωποι που θα εκπροσωπούσαν άλλους 20 και ζητούσαμε παραγγελία για καμιά 100 τόνους θα ήμουν τρελός να μην προτείνω ανταγωνιστική τιμή. Γι' αυτό σας λέω διαδώστε το φόρουμ σε όσους ενδιαφέρονται για πέλλετ ή χρησιμοποιούν ήδη. Προσφορές μπορούν να γίνουν και για αγορά μηχανημάτων. Η ισχύς εν τη ενώσει.
Το ίδιο ισχύει και για το ξύλο νομίζω.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...
Last edit: 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #679 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Τιμές pellet

N1k0s έγραψε: Ας ορίσουμε κάποιον υπεύθυνο , να μαζέψει την ζήτηση , πχ εγώ θέλω 2 τόννους , το κοντέινερ χωράει 20 τόννους , από 10 κοντέινερ και πάνω αξίζει η αγορά , από 100 και πάνω είναι πολύ καλές οι τιμές ...
μιλάμε για 2000 τόννους , αρκεί να βρεθεί προμηθευτής , ναυτιλιακή εταιρία , φορτηγά και οδηγοί για το τελικό προορισμό ... για να αξίζει θα πρέπει να υπάρχει έστω μία ποιότητα άνω του μετρίου στο πελλετ ...


Και γιατί δεν κάνετε μια εταιρία; 2000 τόνοι είναι αρκετοί για να στηρίξουν μια εταιρία.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #680 από terisds
Απαντήθηκε από terisds στο θέμα Τιμές pellet

KERBEROS έγραψε:

michalisgr έγραψε:

KERBEROS έγραψε: Αυτό μπορούμε να το οργανώσουμε από Μάϊο και μετά. Μεγάλες παραγγελίες ανά περιοχές πρέπει να είναι ο πρώτος στόχος, παραγγελίες είτε από Ελάδα είτε από εξωτερικό.


εχεις δικιο..Οποτε απτο νεο ετος ανα περιοχη λεει...

Πάντως εγώ αν ήμουν έμπορος και μου ερχόντουσαν δυο άνθρωποι που θα εκπροσωπούσαν άλλους 20 και ζητούσαμε παραγγελία για καμιά 100 τόνους θα ήμουν τρελός να μην προτείνω ανταγωνιστική τιμή. Γι' αυτό σας λέω διαδώστε το φόρουμ σε όσους ενδιαφέρονται για πέλλετ ή χρησιμοποιούν ήδη. Προσφορές μπορούν να γίνουν και για αγορά μηχανημάτων. Η ισχύς εν τη ενώσει.
Το ίδιο ισχύει και για το ξύλο νομίζω.

Γιατι να κανουν καλυτερες τιμες?Οταν ολη την παραγωγη την στελνουν για εξαγωγη,ας ειναι και φθηνοτερα απο εδω,αν δεν γινουν και αλλα εργοστασια στην χωρα μας ,δεν προκειται να πεσουν οι τιμες,αφηστε που θα κανουν καρτελ ,οπως σε τοσους αλλους τομεις.Η λυση ειναι εισαγωγες μαζικα,η μεμονωμενα απο τον καθενα μας,μηπως και παρουν χαμπαρι οτι δεν ειμαστε χηναρια για μαδημα.Ανεβαζουν τις τιμες συνεχεια,λες και τα εργατικα ανεβηκαν,η εχουν καποια αλλη αυξηση στις πρωτες υλες ,μιας και ειναι υπολειματα ξυλειας.Το μονο που μπορουμε να κανουμε,ειναι υπομονη(και ονειρα)μεχρι την ανοιξη,και μετα να ψαχτουμε στην γειτονια για φθηνο καυσιμο. B)

ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ-ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!
Στράτος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #692 από N1k0s
Απαντήθηκε από N1k0s στο θέμα Τιμές pellet
Αν ήμουν ΕΛΛΗΝΑΣ έμπορος και έβλεπα την ζήτηση να ανεβαίνει , θα έλεγα ότι έχω πελάτες και τα παίρνουν ... δυστυχώς τίμιοι έμποροι έχουν πεθάνει ή βγήκαν στην σύνταξη ...


Οσον αφορά την παραγγελία , έπρεπε να ξεκινήσουμε χθες , ώστε να βρεθεί ο προμηθευτής , να οριστεί τιμή παραγγελίας , να βρεθεί ναυτιλιακή εταιρία , οδηγοί βρίσκονται εύκολα ... Επίσης πρέπει να διαλέξουμε το λιμάνι πχ Θεσσαλονίκη ή Πειραιάς ή Βόλος ή Καβάλα και να δουμε κάτι για προσωρινή αποθήκευση ( σε μικρότερο λιμάνι θα έχει και καλύτερες τιμές προσωρινής αποθήκευσης ) ... Επίσης πρέπει να εστιάσουμε στη διαφήμιση της προσπάθειας αυτής που μπορεί να γίνει μέσω γνωστών ... μακάρι να βρεθεί έξω από την πόρτα καλής ποιότητας πέλλετ με τιμή κάτω των 180 ευρώ ... Να δούμε αν υπάρχει περίπτωση να φορτώσουμε αυστριακό και να μας έρθει από Βουλγαρία από Βόλγα ποταμό επίσης ...

Αν έχετε γνωστούς σε Καναδά και Βραζιλία , κάντε ερωτήσεις...

To pellet με έσωσε
τα τριπλά τζάμια θα με σώσουν ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #693 από N1k0s
Απαντήθηκε από N1k0s στο θέμα Τιμές pellet

giogud έγραψε:

N1k0s έγραψε: Ας ορίσουμε κάποιον υπεύθυνο , να μαζέψει την ζήτηση , πχ εγώ θέλω 2 τόννους , το κοντέινερ χωράει 20 τόννους , από 10 κοντέινερ και πάνω αξίζει η αγορά , από 100 και πάνω είναι πολύ καλές οι τιμές ...
μιλάμε για 2000 τόννους , αρκεί να βρεθεί προμηθευτής , ναυτιλιακή εταιρία , φορτηγά και οδηγοί για το τελικό προορισμό ... για να αξίζει θα πρέπει να υπάρχει έστω μία ποιότητα άνω του μετρίου στο πελλετ ...


Και γιατί δεν κάνετε μια εταιρία; 2000 τόνοι είναι αρκετοί για να στηρίξουν μια εταιρία.


μη κερδοσκοπική εταιρία , με 100 μέλη τουλάχιστον , ετήσια συνδρομή για τα μέλη , διοικητικό συμβούλιο εκλεγμένο , 1 σύμβουλος ή εκπρόσωπος , 600 ευρώ πρώτη συμμετοχή , 3 τόννους δώρο , οι επόμενοι τόννοι σε χαμηλότερες τιμές με εγγύηση 5ετιας, άσχετα αν πάει πιο φτηνά διότι πρέπει να καλυφθούν τα έξοδα του εκπροσώπου , και ελεγκτική επιτροπή για τα πεπραγμένα πριν και μετά την αγορά φορτίου ... αγορά φορτίων 2 φορές το χρόνο , έξοδα εκπροσώπου για ταξίδια στο εξωτερικό ... Το ΔΣ δεν πρέπει να έχει μέλος τον εκπρόσωπο , ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ... ειδικά το κομμάτι με τα χρήματα δεν βλέπω να υπάρχει συμμετοχή ... γιατί όχι η πληρωμή μετά ; γιατί ο έλληνας συνηθίζει να αποσύρεται την τελευταία στιγμή ... Επίσης επιδοτήσεις από το κράτος και την ΕΕ για διαφήμιση του ΜΚΟ και δωρεάν πελλετ με κλήρο σε φτωχές οικογένειες ...

To pellet με έσωσε
τα τριπλά τζάμια θα με σώσουν ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #703 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Τιμές pellet

terisds έγραψε:

KERBEROS έγραψε:

michalisgr έγραψε:

KERBEROS έγραψε: Αυτό μπορούμε να το οργανώσουμε από Μάϊο και μετά. Μεγάλες παραγγελίες ανά περιοχές πρέπει να είναι ο πρώτος στόχος, παραγγελίες είτε από Ελάδα είτε από εξωτερικό.


εχεις δικιο..Οποτε απτο νεο ετος ανα περιοχη λεει...

Πάντως εγώ αν ήμουν έμπορος και μου ερχόντουσαν δυο άνθρωποι που θα εκπροσωπούσαν άλλους 20 και ζητούσαμε παραγγελία για καμιά 100 τόνους θα ήμουν τρελός να μην προτείνω ανταγωνιστική τιμή. Γι' αυτό σας λέω διαδώστε το φόρουμ σε όσους ενδιαφέρονται για πέλλετ ή χρησιμοποιούν ήδη. Προσφορές μπορούν να γίνουν και για αγορά μηχανημάτων. Η ισχύς εν τη ενώσει.
Το ίδιο ισχύει και για το ξύλο νομίζω.

Γιατι να κανουν καλυτερες τιμες?Οταν ολη την παραγωγη την στελνουν για εξαγωγη,ας ειναι και φθηνοτερα απο εδω,αν δεν γινουν και αλλα εργοστασια στην χωρα μας ,δεν προκειται να πεσουν οι τιμες,αφηστε που θα κανουν καρτελ ,οπως σε τοσους αλλους τομεις.Η λυση ειναι εισαγωγες μαζικα,η μεμονωμενα απο τον καθενα μας,μηπως και παρουν χαμπαρι οτι δεν ειμαστε χηναρια για μαδημα.Ανεβαζουν τις τιμες συνεχεια,λες και τα εργατικα ανεβηκαν,η εχουν καποια αλλη αυξηση στις πρωτες υλες ,μιας και ειναι υπολειματα ξυλειας.Το μονο που μπορουμε να κανουμε,ειναι υπομονη(και ονειρα)μεχρι την ανοιξη,και μετα να ψαχτουμε στην γειτονια για φθηνο καυσιμο. B)

Μιλάω για τους κατά τόπους εμπόρους αρχικά, στη συνέχεια για τους προμηθευτές και στο τέλος, αν δεν έχουν αποτέλεσμα τα προηγούμενα, για εισαγωγή. Ψάξιμο θέλει και υπομονή.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.333 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ