Ελληνικά pellets

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #77750 από NIKOS7
Απαντήθηκε από NIKOS7 στο θέμα Ελληνικά pellets

pianoteacher έγραψε: Καλή προσπάθεια! Μόνο που φρόντισε η εταιρία ΜΑΚΗ που προμηθευτηκα 1 τόνο (προσφορά από εκεί που πήρα το λέβητα)να με απωθήσει από το Ελληνικό προϊόν λόγω κάκιστης ποιότητας. Δε ήταν ανάγκη να είσαι ειδικός να μελετήσεις για να βγάλεις συμπέρασμα. Απλά 2πλάσια στάχτη από άλλα Αυστριακών συμφερόντων, σχεδόν 40% έξτρα κατανάλωση, πολύ έντονη βρώμα-μυρωδιά κάτα την κάυση και το καλύτερο...κομματάκια μπλέ, κόκκινα, κάτι σαν τα απορρυπαντικά, μέσα στα πέλλετ. Φυσικά συνθετικά υλικά. Και ρωτάω, οκ, σκοπός της εταιρίας να με ξεγελάσει και να κονομήσει. Μα καλά δεν θα δω;(όντως δεν τα είδα στην αρχή!!!) δεν θα μυρίσω όταν ανάψει τη βρώμα; δεν θα μπουχτίσω στη στάχτη; Κρίμα και πάλι κρίμα. ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ δεν δοκίμασα ούτε έχω σκοπό. Και γιατί να δοκιμάσω; Για να γλιτώσω 20-30€ στον τόνο να κάτσω να κάνω πειράματα ΜΗΠΩΣ βρω ένα Ελληνικό να τηρεί αυτά που λέει στη σακούλα;

Έρχομαι να συμφωνήσω μαζί σου και με το παραπάνω. Δυστυχώς αγόρασα και εγώ αρχές Δεκεμβρίου 1 τόνο ΜΑΚΗ το οποίο μόνο πέλετ δεν το λες...!!! Το "κάκιστης ποιότητας" είναι πολύ επιεικής χαρακτηρισμός!!! 10πλάσια στάχτη και ατελείωτο κλιγκερ. Σκέτη λάσπη! Είχα βαρεθεί να κατεβαίνω στο λεβητοστάσιο και να καθαρίζω τον λέβητα. Με μια λέξη απλώς ΤΡΑΓΙΚΟ !!!! Μαρτύρησα μέχρι να τελειώσει... Αμέσως μετά φώναξα τον τεχνικό να μου καθαρίσει τον λέβητα πριν ρίξω το καινούριο πελετ και ο άνθρωπος μου είπε ότι δεν είχε ξαναδεί ποτέ του τέτοια βρώμα και μαυρίλα. Αφού τον καθαρίσαμε μετά έριξα μέσα german pellet, μόνο αυτό από εδώ και στο εξής... Δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη για τα υπόλοιπα ελληνικά πελετ, πάντως ΜΑΚΡΙΑ από το ΜΑΚΗ (το ελληνικό από τη Λάρισα)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #77783 από tzistsam
Απαντήθηκε από tzistsam στο θέμα Ελληνικά pellets
Eγω από την άλλη καίω ΜΑΚΗ αλλά αυτό που φέρνει από Βουλγαρία και έχω ακριβώς τα αντίθετα αποτελέσματα, εκτός της στάχτης που όντως είναι αρκετή, αλλά λιγότερη από πχ το Σερβικο το bioenergy point. Δεν εντόπισα διάφορα "ξένα" σώματα στα πέλετ, μυρωδιά ξύλου έχουν (κάποιες φορές βρήκα και τσιπς ξύλου μέσα), καίγονται πολύ καλά, με καλή θερμογόνο δύναμη και "κρατάνε" στην καύση. Αν θα τα ξανακαύσω? Μάλλον εκτός και αν βρω κάτι καλύτερο σε αρκετά ανταγωνιστική τιμή (π.χ. κανα 20αρικο πάνω στον τόνο - μιλάμε πάντα για καλοκαίρι, φέτος υπάρχει απόθεμα)

πετρέλαιο? μακρυά και αγαπημένοι.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #77826 από kobra2
Απαντήθηκε από kobra2 στο θέμα Ελληνικά pellets

ΘΕΟΔΟΣΗΣ έγραψε:

dimlyk έγραψε:

ΘΕΟΔΟΣΗΣ έγραψε: www.altergreen.gr/


:) ,,,τσαμπα πραμα ομως :P


Δεν ξέρω πόσο ακριβώς πουλάει, γιατί δεν χρειάζομαι (είχα πάρει 8 παλέτες GN απ' τον giogud). Το εργοστάσιο-βιοτεχνία βρίσκεται 200μ. απ' το σπίτι μου και τα είπαμε 2-3 φορές στο πόδι. Πιστεύω πως σηκώνει παζάρι, αλλά φέτος είχε ελάχιστη παραγωγή λόγω κάποιας βλάβης και καθυστέρησης αποστολής των ανταλλακτικών...

ειναι πολυ καλες τιμες ακομα και με τα μεταφορικα,αρκει να ειναι καλο και το προιον

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #78115 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Ελληνικά pellets
www.alphapellets.com/

καμμια ιδεα κανεις?


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #78214 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Ελληνικά pellets
BLACKJOHN Pellets

αλλο ενα ελληνικο σε τιμες super prem ...κανεις δεν εχει καμμια ιδεα ???


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #78236 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Ελληνικά pellets

dimlyk έγραψε: BLACKJOHN Pellets

αλλο ενα ελληνικο σε τιμες super prem ...κανεις δεν εχει καμμια ιδεα ???


Και γιατί ένα καλό Ελληνικό πέλλετ να μην έχει την ίδια τιμή με ένα super prem.... :huh:

Η πρώτη ύλη είναι εισαγώμενη σε κάθε περίπτωση. Για μεταποίηση προιόντως μιλάμε στο Ελληνικό πέλλετ.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kontos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.089 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ