Ελληνικά pellets

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #91803 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Ελληνικά pellets

malia έγραψε: εγω δεν εχω προβλημα με ελληνικο πελλετ!αλλα δεν αγοραζω γιατι α)καθε λιγο κ λιγακι μπλοκαρει ο καυστηρας β)μουτζουρα μεχρι αηδιας απο τον καπνοδοχο!γ?σκονη στο σακι κ σταχτη κατι ομως που δεν με νοιαζει!κ τιμη στα 4.50 οταν το biotherm στα 5.00 ευρω !κ κατι ακομα λεμε ελληνικο πελλετ??με τι ξυλεια ρε παιδια??αφου δεν υπαρχει χυλεια στην ελλαδα ολα εισαγωμενα!μην τρελαθουμε κιολας!εχω δει σε καυσα τα εξης MODERN FUEL ΤΡΙΠΟΛΗ!ΜΑΠΑ ΤΑ ΚΑΡΠΟΥΖΙΑ!BIOPOWER ΚOΡΙΝΘΟΣ ΜΑΠΑ Κ ΑΥΤΟ!Κ ΑΛΦΑ WOOD ΞΕΡΕΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ!


θα στρώσουνε με τον καιρό (Ειδικά μόλις πέσει καμιά αγωγή για κολλημένο κοχλία χιχιχιχι).. Είναι νέο προϊον στην Ελλάδα.. θα μάθουνε τουλάχιστον να έχουν μία αξιοπρεπή ποιότητα..

Οι λέβητες με καυστήρα volcano θα τα κάψουν όλα χωρίς πρόβλημα (εδώ καίνε πυρηνόξυλο άλλωστε).. Οι σόμπες μπορεί να έχουν θέμα αν δεν είναι σχετικά καλό το προϊον..

Ο δικός μου λέβητας έχει περάσει απροβλημάτιστα μέχρι και Φ15 mm πέτρα, στο ελληνικό πέλλετ θα κολλήσει!!

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by vag1234.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #91805 από malia
Απαντήθηκε από malia στο θέμα Ελληνικά pellets
ναι αλλα του κοβεις κ το χρονο ζωης με το κακο βιοκαυσιμο κ ασ τα καιει ολα!οι σομπες σιγουρα θα εχουν προβλημα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #91810 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Ελληνικά pellets
Πόσο κακό δηλαδή ?? 15 % υγρασία και 5 % στάχτη?? Τόσο έχει το πυρηνόξυλο (μη σου πω και παραπάνω)..

¨Εχεις δει πόσο κλινκερ κάνει το πυρηνόξυλό?? Κοτρώνες ολόκληρες βγάζεις..

Αν έχει θερμική αξία 5KW τα υπόλοιπα για εμένα προσωπικά είναι ψιλά γράμματα..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #91826 από sefis
Απαντήθηκε από sefis στο θέμα Ελληνικά pellets
:woohoo: :woohoo: λοιπον παιδια εχω αξιοπιστες πληροφοριες οτι εντος του ετους ετοιμαζεται νεο εργοστασιο παραγωγης πελλετ στη καρδιτσα.θα βγαζει 2-3 ποιοτητες οπως μου ειπε η πηγη μου (ωπου πηγη ενας εκ του Δ.Σ της επιχειρισης) το ενα θα ειναι αγροπελλετ με κυριο υλικο βαμβακιες κ.α και το αλλο απο ξυλο.τις φλουδες και τα δευτερευοντα υλικα μου ειπε οτι θα γινονται μπρικετες για βιομηχανικη χρηση. στοχος τους ειναι να ειναι ακρως ανταγωνιστικη η τιμη εως απιαστη στο αγροπελλετ.στο δε ξυλο θα ειναι αναλογως της τιμης του ξυλου.αυτα . ααα ξεχασα μου ειπε και κατι για πιστοποιησεις .αυτο που μενει ειναι να το δουμε και ετοιμο .ειδωμεν λοιπον.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #91828 από fritakos
Απαντήθηκε από fritakos στο θέμα Ελληνικά pellets

malia έγραψε: εγω δεν εχω προβλημα με ελληνικο πελλετ!αλλα δεν αγοραζω γιατι α)καθε λιγο κ λιγακι μπλοκαρει ο καυστηρας β)μουτζουρα μεχρι αηδιας απο τον καπνοδοχο!γ?σκονη στο σακι κ σταχτη κατι ομως που δεν με νοιαζει!κ τιμη στα 4.50 οταν το biotherm στα 5.00 ευρω !κ κατι ακομα λεμε ελληνικο πελλετ??με τι ξυλεια ρε παιδια??αφου δεν υπαρχει χυλεια στην ελλαδα ολα εισαγωμενα!μην τρελαθουμε κιολας!εχω δει σε καυσα τα εξης MODERN FUEL ΤΡΙΠΟΛΗ!ΜΑΠΑ ΤΑ ΚΑΡΠΟΥΖΙΑ!BIOPOWER ΚOΡΙΝΘΟΣ ΜΑΠΑ Κ ΑΥΤΟ!Κ ΑΛΦΑ WOOD ΞΕΡΕΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ!


Εχω κάψει 1 τόνο Alpha Wood με ελάχιστη στάχτη και πολύ λίγο κλινκερ με 285 € ο τονος στην αποθήκη μου!!!
Γιατι να πληρώσω το BIOTHERM 350 τον τονο;;; :woohoo: και να έχω σχεδον την ίδια στάχτη με πυρήνοξυλο :woohoo: που κάνει 180 ο τονοσ ???
Τουλάχιστον ας βοηθάμε και λίγο την οικονομία και κάποιους ανθρώπους να έχουν τις δουλειές τους. Δηλαδή τα Βουλγαρικα εργοστάσια έχουν όλα άριστο πελλετ και ειναι όλοι τίμιοι ;;;;
Αν διαβάσεις στο φόρουμ όλοι έχουν προβλήματα με κάποιο πελλετ ακόμα και με Golden nugget που έχει και πιστοποίηση.
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by fritakos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #91837 από dimitris11
Απαντήθηκε από dimitris11 στο θέμα Ελληνικά pellets

malia έγραψε: ναι αλλα του κοβεις κ το χρονο ζωης με το κακο βιοκαυσιμο κ ασ τα καιει ολα!οι σομπες σιγουρα θα εχουν προβλημα!

Εγω που εχω Ελληνικη σομπα και εχει προβλημα ο κοχλιας της με τα καλης ποιοτητας πελετ (golden,ameco,rz)τι να πω.
Μετα απο 100 τσουβαλια golden nuggets εσπασε ο κοχλιας.
Δε φταινε μονο τα πελετ αλλα και τα μηχανηματα,με τα Ελληνικα η δικια μου (alpha wood,MΑΚΗΣ) δεν ζοριζεται καθολου ο κοχλιας.Και γενικα με οτι εχει καφε χρωμα δεν ζοριζεται ο κοχλιας της με τα λευκα εχω ενα θεμα.
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by dimitris11.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.299 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ